Přírodní lékárna na obnažené zubní krčky a bolesti dásní, kterou doporučuje zubař. Dásně budou zdravé a bez bolesti.

0
(0)

Tomáš , 17. 06. 2024

Parodentóza je problém, který je tichým strachem pro každého z nás, přestože tomu nerozumíme. Protože infekce není přenosná a není spojená s ostrou a vážnou bolestí, necháme ji kvůli nedbalosti zajít až příliš daleko. Následně přijde drastické řešení citlivosti zubů, obnažené krčky a zubní kazy.

Paradontóza

V případě, že jste viděli i ty nejmenší stopy dásní, které se stahují a odkrývají krčky jen na jednom zubu, neměli byste jej znevažovat. Tímto způsobem vám představujeme několik úžasných plánů, jak s touto problematikou bojovat doma, avšak v případě, že je parodontální onemocnění v pokročilé fázi, bezpochyby předepisujeme návštěvu zubního specialisty.

Sezamový olej

Tento olej je úžasný v boji s mikroorganismy, které jsou drženy v ústní jámě. Vložte jednu lžíci do úst a vypláchněte dásně asi 3 minuty. Vymývejte každý den a po třech týdnech budete mít pocit, že vaše dásně jsou mnohem pevnější.

Šťávy z rostlin

Kořen lopuchu se rovněž používá k podráždění dásní. Smíchejte drcený kořen s teplou převařenou vodou v poměru 1: 5. Tekutinu vložte do úst a  pohybujte jej v ústech po dobu asi 5 minut, jako je čištění zubní pasty vodou po umytí zubů. Vypláchněte ústa třikrát denně. Toto ošetření by mělo být provedeno během 1 týdne.

Byliny

Máta peprná a šalvěj jsou také úžasné a flexibilní. Mají sterilní, uklidňující a antibakteriální účinky. Voda 2 dcl vody a čajová lžička jedné z bylin. Nechte vařit zhruba 5-10 minut. a poté kanál implantace a nechat vychladnout. Umyjte si ústa 3-5 minut, několikrát denně.