Připálené pánve vyhazovat nemusíte. Máme pro vás revoluční návod, jak nádobí vyčistit. Bude znovu jako nové

0
(0)

Tomáš , 18. 06. 2024

Každý, kdo se pravidelně pouští do vaření si pochutnává na vybraných pokrmech, ale také musí řešit problém ohledně špinavého a připáleného nádobí.  Pokud je nádobí používáno často a dlouho dobu, začne se na něm podepisovat opal plynového sporáku nebo připálení různých pokrmů. Mnoho lidé také nádobí vyhodí, ale to není nutné

Špinavé nádobí

Špinavé nádobí trápí mnohé z nás a pokud jde o připálené kousky jídla, často si nevíme rady. Máme pro vás ale návod, jak takové nádobí zachránit a znova se pyšnit nádobím s leskem.

Budete potřebovat

  • 2 polévkové lžíce peroxidu vodíku
  • 1 čajová lžička přípravku na nádobí
  • ½ běžného hrnku jedlé sody

Postup

Nejprve si vemte všechny ingredience a ty smíchejte důkladně dohromady. Závěrem by vám měla vzniknout pasta. Množství necháme na vás, připravte si dost pasty na všechno nádobí, které potřebujete vyčistit.

Aplikace

Tuto pastu, kterou jste si vytvořili naneste na nádobí, které si přejete vyčistit. Směs nechte na zanešených místech působit cca 15 minut. Poté stačí dané nádobí pouze opláchnout. Pokud jsou připáleniny skutečně silné, vemte je houbičkou.

Závěr

Vidíte, že ani zdánlivě již zničené nádobí nemusíte vyhazovat. Stačí jen pár korun a několik minut času a nádobí je znovu jako nové.