Před odchodem z domu vložila minci do mrazáku! Tento trik můžete vyzkoušet i vy. Zachrání vám ledničku

0
(0)

Dalibor , 06. 11. 2019

Dokonce i z nové chladničky s mrazničkou se dokáže vyklubat nepříjemnost. Mrazák je k nezaplacení a asi bychom si jen těžko uměli představit, že ji v naší kuchyni nemáme. Na druhé straně, péče o tento výdobytek není až tak jednoduchá, což pak zapříčiňuje další komplikace.


V případě, že mraznička nefunguje správně, produkty v ní se mohou rozmrazovat a zpět zamrazovat až donekonečna. Samozřejmě, že potraviny ztratí své výživové hodnoty a ještě horší je, pokud se zkazí a způsobí například otravu jídlem.

Ukážeme vám, jak kontrolovat provoz chladničky a mrazničky pomocí této bezchybné metody!

Jak si ověřit fungování mrazničky?

  1. Nalijte si vodu do misky nebo sklenice a vložte do mrazničky.
  2. Když voda zamrzne, položte na ni minci a vraťte zpět do mrazničky.
  3. S klidem se pusťte do svých věcí, které jste měli na plánu. Mince by měla v mrazničce zůstat po dobu celé noci nebo celého dne.
  4. Vyberte pohár s mincí ven z mrazničky. Pokud je mince stále na povrchu zmrazené vrstvy, pak je vše v pořádku a vaše mraznička funguje tak jak má! V případě, že mince zůstala na dně sklenice, mrazák funguje na principu zmrazení a rozmrazení, takže mince spadne na dno. Proto je třeba se čím dříve zbavit všech potravin, které tam byly.

Tomu, jak funguje mrazák, by měla být věnována větší pozornost, protože jen málo lidí si uvědomuje, co to může způsobit, dokud není pozdě.

👍 Tento návod je užitečný