--> --> Praktické fígle od zkušeného zahrádkáře, pro správné pěstování orchidejí. Určitě je oceníte - iRecept

Praktické fígle od zkušeného zahrádkáře, pro správné pěstování orchidejí. Určitě je oceníte

-->
-->
4.8
(68)

Tomáš , 18. 06. 2024
-->

Orchideje jsou nepochybně mezi nejkrásnějšími rostlinami, s nimiž zkrášlujeme svůj domov. Krásně kvetoucí rostlina uspokojí každého. Mnoho lidí si ale zakoupí krásnou květinu, kteár jim už nikdy nevykvete. Proto pro vás máme rady od zahrádkáře, který zná ty nejlepší fígle pro ty nejkrásnější květy. 

-->

Jak pěstovat orchideje

Často si lidé myslí, že orchidej nevyžaduje příliš péče, ale pokud toužíte po krásných květech, měli byste věnovat pozornost těmto skvělým tipům od zahrádkáře.
Vaše květy orchideje budou perfektní a každý vám je bude závidět.

Správný květináč

Nejspíš zbožňujete keramické květináče. Orchidej totiž potřebuje pro perfektní růst průhledný květináč, skrz který se dostane světlo až k jejím kořenům. 

-->

Dostatek slunce

Sluneční paprsky důrazně ovlivňují kvetení, takže je důležité, že pro květinu najdete místo, kde budou mít orchideje spoustu světla. Orchidej by měla být orchidej na místě, kde bude mít asi 10-12 hodin slunečního svitu.

Zalévání

Orchidejí, se nelíbí žízeň, ale neznamená to, že miluje přílišnou vlhkost. Květinu proto zalévejte ve chvíli, kdy je její hlína suchá.
Ideálně k jejímu zalévání využijte dešťovou vodu, pokud tuto možnost nemáte, zalévejte ji vodou, kterou necháte předtím několik hodin odstát. 

-->

Stěhování z místa na místo

Nejvíce hrozně hrozné, co můžete udělat pro svou orchidej, je přesouvat ji sem a tam. Objevte pro ni jedno trvalé místo a nadále ji nestěhujte. 

-->