Pokud se vám těžce dýchá a špatně spíte, toto přečtěte: 9 pokojovek, které vyčistí vzduch, uvolní dýchací cesty a pomohou k lepšímu spánku

0
(0)

Dalibor , 16. 05. 2024

Dnes se s vámi podělíme o cenné tipy, které Vám pomohou při výběru "zelených přátel". Všechny z nich mají společného jmenovatele. A tím je blahodárný vliv na organismus během spánku. S tímto rostlinami ve vaší ložnici si kvalitnější odpočinete a bude se vám mnohem lépe dýchat.

Rostliny pro dobré dýchání, lepší spánek a čistý vzduch v ložnici

Plektrant (nádchovník)

Stačí, když si ho dáte do pokoje a jeho silice vám pomohou lépe dýchat. Plektrant nejenže oživí místnost, ale má i zdravotní účinky a blahodárně působí na lidské tělo. Tato rostlina si poradí si s ucpanými dutinami způsobenými chorobami, alergiemi a také příznivě působí i při astmatu.

Pokud jemně stisknete jeho listy, uvolní se aromatické silice, které působí podobně jako nosní spreje. Otevřou a uvolní dýchací cesty. Dokonce ani nemusíte mačkat listy, protože malé množství silic vypouští rostlina neustále do ovzduší. Proto se vám v místnosti, kde se rostlina nachází, lépe dýchá než v ostatních.

Eukalyptus (Eucalyptus globulus)

Často doporučován při léčbě kašle, běžného nachlazení, rýmy.

Je obsažen v mnoha sirupech. Odborníci na rostlinnou léčbu doporučují eucalyptus užívat ve formě čaje z čerstvých listů a jako kloktadlo při léčbě bolesti v krku, zánětu dutin a zánětu průdušek. Už jeho přítomnost v miestnti je však leičivá a uoľňuje dýchací cesty. Mohou za to silice obsažené v listech rostliny. Jde také o jednu z nejlepších čističek vzduchu s výrazným antibakteriálním účinkem.

Aloe vera

Je to zázračná rostlina, která si poradí s téměř úplně každou chorobou. Máte už dost nočního prohazování se? Aloe vera je pokojová rostlina, kterou si povinně pořiďte do ložnice. NASA vytvořila seznam květin, které nejvíce zlepšují kvalitu vzduchu. Aloe vera tam samozřejmě nechybí.

Břečťan popínavý

Dokáže výrazně pročistit vzduch a odstraňuje vzdušné plísně. Břečťan popínavý si nežádá hodně slunečního záření. Avšak dejte si záležet, aby byl mimo dosah dětí a domácích zvířat.

Bazalka

Hojně se využívá v gastronomii, ale ani léčivé účinky nejsou této rostlině cizí. Odhání komáři, mouchy a má bladárny stav i na psychiku - zahání úzkosti i deprese.

Jasmín

Jasmín zklidňuje tělo i mysl. Kvalitu spánku zlepšuje i tím, že potlačuje úzkost. Navíc, tento pokojový květ podporuje bdělost a produktivitu během dne. S jasmínem v ložnici bude zvuk ranního budíku mnohem příjemnější.

Tchýnin jazyk

Tchýnin jazyk ozdravuje vzduch v bytě neustálou produkcí kyslíku. Bojuje proti toxinům ve vzduchu a bytové chemii. Je to absolutně nenáročná rostlina a přesto vypadá krásne.Dostatok kyslíku uvolňuje iv noci. Zároveň z ovzduší odebírá nepotřebný oxid uhličitý, čímž výrazně zlepšuje naše dýchání.

Zelenec chocholatý

Zelenec chocholatý likviduje zdraví nebezpečný formaldehyd, který se do vzduchu dostává běžně v každé domácnosti. Kromě toho udržuje kyslík v místnosti a absorbuje různé pachy či výpary. Kvalita vzduchu s ním roste prudce nahoru.

Levandule

Levandule je známá svou úžasnou vůní, ale má i zklidňující účinky. Snižuje stres a úzkost a zlepšuje spánek všem věkovým kategoriím.

Levandule zpomaluje srdeční frekvenci a tlumí pohyb očí. Dosáhnete s ní hlubší spánek. Na otravné přehazování se a zdlouhavé usínání rovnou zapomeňte.