--> --> Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte vyhráno: Dokáže zatočit s alergií a jinými chorobami, takto ji můžete využít naplno! - iRecept

Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte vyhráno: Dokáže zatočit s alergií a jinými chorobami, takto ji můžete využít naplno!

-->
-->
0
(0)

Dalibor , 06. 06. 2024
-->

Netřesk je původem horská rostlina, kterou jsme si ochočili iv našich zahradách. Nejlépe se cítí v objetí kamenů na skalce , na střechách, při stěnách domů a dobře se jí daří iv keramice. Netřesk je velmi nenáročná , protože pochází z těch nejdrsnějších podmínek.

-->

Dejte jí šanci a nebudete litovat - tato rostlinka totiž není jen na okrasu.

Účinky této rostlinky můžeme porovnat s účinky Aloe Vera, mnozí jsou však přesvědčeni, že rostlinka je ještě silnější. Je fantastická na suchou, podrážděnou, svědící pokožku a ekzémy.

Od března do října můžete na léčbu pokožky využívat masité listy. Ty zároveň rostlince velmi rychle dorůstají.

Listy mandalový tvaru také kvetou. Malé, růžové květy se objevují na vysoké stonku ve výšce 20-30 cm.

Netřesk má:

  • protizánětlivé
  • antibiotické
  • antibakteriální
  • diuretické
  • sedativní
  • regenerační a antikonvulzivní účinek (potlačuje vznik křečí)

Dar z nebes pro pokožku

Netřesk je extrémně prospěšná pro lidi, které trápí ekzémy - stačí, když si odtrhnete pár čerstvých listů a přiložíte jejich džínová přímo na pokožku. Brzy uvidíte a zejména pocítíte zlepšení. Mnozí pacienti dokonce zaznamenají úplné vymizení ekzému.

Netřesk dokáže zatočit i s bradavicemi a kuřím okem. Bradavice a kuří oka potíráme dužinou podle potřeby, dokud výrůstek neodpadne či nezmizí.

Šťáva z listu působí i jako prostředek pro rychlejší hojení a zabíjí bakterie.

Pomáhá však i při jiných kožních problémech, jakými je akné, tmavé skvrny, spálení od slunce, pihy, jizvy a další nedokonalosti.

Pro vnitřní použití jsou známé jeho účinky v boji proti nemocem ledvin, zánětů ucha, bolesti zubů, při průjmu, horečkách a hemoroidech.

-->

Chladivá mast na pokožku

Listy dáme vařit s vepřovým sádlem tak dlouho, až se šťáva vypaří. Poté přefiltrujeme, plníme do nádob a necháme vychladnout a ztuhnout. Hotovou mast uchováváme v chladničce.

Bolest v krku a zánět dýchacích cest

Netřesk je vhodný na bolest v krku a záněty horních cest dýchacích, pomáhá skutečně rychle a účinně - ve formě nálevu. Asi 2 PL dužnatých listů pokrájíme, zalijeme šálkem horké vody, necháme vyluhovat 10 minut a poté scedíme. Pijeme teplé 1x denně.

-->