Plátky citronu si před spaním položte k posteli. Jaké zdravotní účinky vám to přinese?

0
(0)

Tomáš , 18. 06. 2024

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč citron lidé už mhoho let přidávají do každého čistícího produktu? Vůně citronu je velmi příjemná a osvěžující, ale nelze opomenout jeho zdravotní účinky.

Citron

Může je také zajistit pro své tělo, pokud si před spaním nakrájíte citron na plátky a umístěte ho vedle postele. Stačí citron nakrájet na čtyři rovnoměrné plátky, poté jemně posolit a čekat, že se stane něco úžasného.

Uvolnění od Stresu

Čas spánku by měl být pro každého uvolňující, jakož i příprava na spánek. Ale mnozí z nás jsou takoví vystresovaní z práce a nervózní, že jim mozek pracuje na plno a nevědí jednoduše vypnout. V hlavě jim stále běží scénář, zda rekapitulace předchozího dne. Co s tím? Pokud patříte k takovým lidem, zkuste vyzkoušet trik s citronem. Vědci zjistili, že vůně citrusových plodů i citronu uklidňuje nervy, i zmírňuje emoce.

Zvýšení soustředění

Možná se vám zvyšování soustředění těsně před spaním může zdát absolutně proti přírodě, ale ve skutečnosti může být prospěšné pro lidi trpící nespavostí. Soustředění na pozitivní aspekty života (nebo relaxační cvičení), mohou pomoci najít mozku optimální nastavení na kvalitní odd4ych. Ano, i na to pomáhá vůně citronu.

Uvolnění dutin

Pokud jste šli někdy spát s ucpaným nosem, či alergií, víte, že problémy s dýcháním nás mohou pořádně odradit od spánku. Pokud se chcete zhluboka nadechnout a uvolnit si tak nosní dutiny, sáhněte po citrónu a nakrájejte si ho na plátky. Citrony mají přirozený antibakteriální účinek a tím vám pomáhají pročistit si nosní dutiny.

Repelentní vlastnosti

Komáři jsou určitě jedním z najotravnejších stvoření na této planetě. Pokud spíte a podaří se jim propašovat dovnitř, musíte se připravit na to, že se probudíte s tělem posetým štípanci. Ale is tímto si může snadno poradit plátek citronu. Naštěstí nefunguje jen na komárů, ale má širokospektrální insekticidní vlastnosti. Když příště zapomenete zhasit světlo a budete mít strach z nečekané návštěvy, zkuste si vzpomenout na citron.

Více energie a nastavení pozitivních vibrací na ráno

Někdy nás stojí spoustu energie už jen to, abychom se přiměli stát z postele. Obzvláště v deštivé podzimní rána. Někdy prostě bychom nejraději někoho zaškrtili. Zkuste s večer připravit nakrájený citron k posteli. Rána byste tak měli zvládnout podstatně lépe. Vůně citronu zvyšuje hladinu serotoninu v mozku, pomáhá vypustit z hlavy nepodstatné maličkosti a tak změnit negativní nastavení.