PLÁN NA HUBNUTÍ: Jezte co chcete, ale pijte podle této tabulky. Výsledkem je ztráta i 15% tuku za 7 dní

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Únavu a bolesti hlavy si nejednou odůvodňujeme problémy v práci, které následně zapíjíme tabletkami či konzumujeme různé druhy, zejména sladkých jídel. Kdo by to však byl řekl, že jediné, co byste měli udělat jako první, je napít se obyčejné čisté vody. Ano, mnozí jsou možná překvapeni, ale ve většině případů jde jen o triviální záležitost - nedostatek vody, na který naše tělo reaguje velmi akutní. Každý druhý člověk vypije jen třetinu denní dávky, což vede k narušení chemických procesů v těle.

Vyrovnávání těla s nedostatkem vody

Pokud se mladý organismus musí stále vyrovnávat s nedostatkem vody, postupem věku se u nich začnou projevovat různé problémy. Odpovězte si na jednoduchou otázku: jak často trpíte bolestmi hlavy a únavou, kolik vody pijete, kromě čaje a kávy? Pokud bolest berete jako svůj běžný ranní stav, je načase se nad tím zamyslet.

Pozor: Více neznamená lépe

V posledních letech se v článcích o zdravém životním stylu píše o významu vody na zdraví celého organismu. Rovněž i to, že je to nejužitečnější produkt na naší planetě a čím více jí budeme během dne pít, tím budeme zdravější. Přesněji řečeno, s každým douškem vody je každá buňka uzdravena, omlazená a naplněna užitečnými prvky. Odborníci jsou však jiného názoru ...

"Existuje přesvědčení, které podporují i ​​články z novin a časopisů, že naše potřeba vody by měla být uspokojena výlučně jen obyčejnou vodou," říká dietolog Gal Goldberg. - Moji kolegové a já bychom nikdy netvrdili, že lidé by měli pít pouze vodu. Toto je individuální záležitost pro každého z nás. "

Objem spotřebované vody se může měnit v závislosti na stravy, místa na život a také od charakteru činností, které každý den provádíme. Pokud dodržujete oblíbenou dávku 1,5-2 litru vody denně, pak ji pijte ve správný čas, abyste z ní získali co největší užitek.

Kdy je nejlepší pít?

08:00 - dvě sklenice teplé vody s citronem na prázdný žaludek. Je dokázáno, že jde o nejlepší začátek dne. Je to způsob, jak dosáhnout požadované hladinu hydratace, probudit tělo a připravit ho na příjem potravy. Mimochodem, snídaně by měly být o půl hodiny později od vypití vody.

11:00 - sklenici vody pokojové teploty. Napít se vody v této době znamená snížit chuť do jídla během oběda a sníst jen polovinu běžné porce. Pro ty, kteří považují oběd za hlavní jídlo dne, to mohou brát jako skutečné rouhání. No v případě, že chcete nejen zlepšit své zdraví ale i zhubnout přebytečnou váhu, snažte se si z toho udělat zvyk.

13:00 - sklenici teplé vody před obědem a pohár během oběda. Existuje mýtus o škodlivosti pití tekutin při jídle. Pokud pijete sladký či bublinkový nápoj, dokonce ve velkých množstvích, není pochyb, že se to podepíše i na vašem zdraví a váze. Avšak sklenici teplé vody během oběda vám pomůže zlepšit trávení.

16:00 - půllitru vody pokojové teploty. Mezi obědem a večerem si nejednou dopřejeme ovoce, chipsy, čokoládu či jiné dobroty. Proto je lepší, pokud nezdravé potraviny vyměníte za čistou vodu.

20:00 - sklenici teplé vody. Toto je poslední fáze. Můžete si do ní přidat kousek citronu a trochu medu, který nejen vylepší chuť vody, ale i funkci vašeho organismu.

Závěr

Takový pitný režim nejen zajišťuje zdraví tělu, ale také pomáhá bojovat s nadměrnou hmotností. Neexistují žádné diety, půsty a jiná omezení. Pijte vodu podle plánu, hubněte a získejte zdraví i sílu!