Perfektní pomoc pro všechny, kteří mají mnoho vlašských ořechů. Vydrží čertvé celé roky a budou extra léčivé

4.6
(51)

Tomáš , 08. 07. 2019

Hotovou superpotravinou jsou ořechy. Obsahují plno dokonalých živin a vitamínů- A, B1, B2, B12, B15, C, K, E, ale navíc obsahuje látky, jako je například karoten, fosfor, draslík, vápník, železo a zinek. Výjimečná směs těchto a různých upevňovacích prvků v ořechách je mimořádně životaschopným. Dokonce i Harvardská studie tvrdí, že je třeba vzít si pár ořechů týdně a žít lépe.

Vlašské ořechy

V případě, že máte to štěstí, že se vaše ořechy shromáždili ve velkém a chcete je udržet dlouho čerstvé a plné živin, máme pro vás návod, jak toho docílit.

Zavařené suché ořechy

Nemusíte se obávat, že ořechy budou zastaralé nebo zplesnivělé.

Budete potřebovat

  • Sklenice na zavařování
  • Ořechy vyloupané

Jak na to?

Ořechy vsypte do sklenice na zavařování. V tom okamžiku položte naplněnou sklenici do trouby a zapněte ji na 70 stupňů. Nechte péct 10 minut, v tomto místě nasaďte kryty na sklenice vložte do kamen na 10 minut.
Po této chvíli sklenice vyndejte z trouby a pevně uzavřete.
Stejného výsledku docílíte i v mikrovlnné troubě, kam sklenice vložíte na 2,5 minuty již uzavřené. Poté sklenice vyjměte a otočte víkem dolů. 

Zamrazení ořechů

Bez ztráty chuti vydrží zamražené ořechy půl roku. Ořechy uschovejte do plastové krabičky s uzávěrem a vložte do mrazničky. 
Podobným způsobem ořechy uchováte i v ledničce, ale pouze cca 1 měsíc. 

Ořechy v medu

Zajímavé uspořádání spočívá ve skládání ořechů do medu.
Stačí je umístit do sklenice a smíchat s medem v poměru 1: 1. Ořechy, které se používají každý den, mohou podporovat rezistenci, zlepšit celkovou pohodu. Dopřejte si je především v první části dne.

Jak získat co nejvíc z ořechů?

Ořechy můžete kombinovat s teplým mlékem, medem, jogurtem nebo tvarohem a rozinkami. Kombinujte je do svých snídaní abyste získaly všechny podstatné živiny.