Odstraňte nehezké strie již za 6 týdnů: Stačí udělat těchto 5 věcí

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Strie jsou kožní problém charakteristický roztržením střední vrstvy kůže, po kterém se na povrchu pokožky vytvoří příznačné značky se světlým, případně tmavočerveným zabarvením.

Nejčastěji se tento problém týká těhotných žen

Nicméně těhotenství nemusí být jejich jedinou příčinou a dokonce se mohou nejednou týkat i mužů.

Rychlé přibrání na váze

Rychlé přibývání znamená i rychlé rozpínání kůže, která se jeho následkem může natrhnout. Při opětovném zhubnutí se strie mohou, ale také nemusí vytratit.

Puberta

Během puberty tělo rychle roste a kůže tomuto růstu někdy nemusí stíhat. Výsledkem jsou pak opět nepěkné značky na pokožce.

Nevhodné užívání kortikosteroidů

Kolagenový protein je zodpovědný za elastickou a pevnou pokožku. Vedlejším účinkem kortikosteroidů je snižování hladiny kolagenu v těle, což může zapříčinit zvýšenou tvorbu strie.

Genetika

Pokud máte někoho v rodině s tímto zdravotním problémem, tak je vysoká šance, že časem postihne i vás. Strie jsou často velmi nepoddajné a zbavit se jejich není vůbec snadné. V ojedinělých případech zmizí i samy od sebe, ale nestává se to příliš často. Proto, pokud chcete obnovit původní vzhled své pokožky, bude třeba tomu trošku dopomoci.

1/ Dodržujte pitný režim (hydratace pokožky zevnitř)

Naše kůže se skládá ze 64 % vody. To znamená, že byste měli pravidelně dodržovat pitný režim, aby bylo vaše tělo a pokožka neustále dostatečně hydratované. Vyhýbejte se slazeným nápojům a pokud to je možné, omezte i pití kávy.

2/ Pravidelně cvičte

Cvičení je jeden z nejlepších způsobů, jak snížit výskyt strií. Při cvičení se formuje vaše tělo a zároveň se zvyšuje flexibilita kůže.

3/ Udělejte olejovou masáž postiženého místa (hydratace pokožky zvenčí)

Zatímco správný pitný režim zajistí dobře hydratovanou pokožku zevnitř, aplikace přírodních olejů ji zase udrží vláčnou zvenčí. K tomuto účelu jsou nejlepší následující oleje, které obsahují velké množství pro pokožku nezbytných vitamínů a jiných látek:

  • Olej z tresčích jater
  • Lněný olej
  • Kokosový olej

Pomocí těchto olejů si každý den několik minut masírujte postižené místo.

4/ Aplikujte aloe vera gel

Aloe vera je rostlina, která za poslední roky mnohé překvapila svými léčebnými účinky. Obsahuje vitální látky, které jsou užitečné při léčení více kožních problémů, jakými jsou popáleniny (od slunce, i klasické od ohně), akné, vrásky či ekzémy. No a kromě zmíněných obtíží, je aloe vera velmi účinná i na strie.

Její aplikace je velmi jednoduchá – odtrhněte jeden čerstvý dopis ze živé rostlinky a gelem z něj si potřete postižená místa na pokožce.

5/ Odstraňte staré vrstvy kůže

Odstraňování starých odumřelých vrstev pokožky poskytuje prostor pro růst nových, zdravých buněk. Je několik způsobů, jak to udělat. Jedním z nich je například smíchání 3 polévkových lžic krystalického cukru s trochou vody v misce tak, aby se vytvořila pasta. Tu pak naneste na postiženou pokožku, chvíli jemně masíruje a po skončení si pokožku promyjte čistou vodou.

Na strie neexistuje jeden zázračný lék, který by si s nimi sám poradil. Pro jejich odstranění bude třeba kombinovat několik věcí. Zapomeňte proto na různé drahé krémy a kosmetické přípravky, které toho hodně slibují, ale jen málo i skutečně splní. Místo nich vyzkoušejte přírodní metody uvedené v tomto článku.

No a za 6 týdnů budete mít s velkou pravděpodobností po problému.