Nejsilnější přírodní antibiotikum jen ze 2 ingrediencí. Preventivní konzumace vás zbaví chřipky a nachlazení! Přírodní léčba chřipky a nachlazení bez antibiotik a léků

0
(0)

Bláha Tomáš , 08. 12. 2018

Na konec ledna avizovali Regionální úřady veřejného zdravotnictví mimořádně rozšířený výskyt chřipky a virových onemocnění. Pozor bychom si měli dávat všichni, bacily budou útočit opravdu všude. Kromě mytí rukou a vyhýbání se společenským prostorem jako jsou nákupní centra, bychom měli pro své zdraví udělat něco už předem. Abychom se náhodou neocitli v přeplněné čekárně dříve, než stihneme vyslovit slovo “chřipka”.

Příroda je silný léčitel a nezapomíná na své děti ani v případě, že oni její existenci celkem ignorují. A tak si z ní můžeme nadále plnými doušky nabírat zdraví a zároveň ji vědomě ničit. Tento článek však nebude o tom, jací jsme my lidé k přírodně nevrlí, ale o tom, jak nám může pomoci uchránit se před nebezpečnými bacily v tom nejhorším čase.

Zlatá směs

O kurkumě jsme si už popsali mnoho. Spolu se zázvorem patří k nejúčinnějším a nejsilnějším přírodním antibiotikům. Pokud ale kurkumu zkombinujete s medem, vznikne něco zcela jiného, ​​a sice silná prevence. Tato zlatá směs je prostředkem na posílení imunity, ale také prevencí rakoviny.

Budete potřebovat:

  • 100g medu
  • 1 PL kurkumy v prášku
  • 1 špetku pepře
  • 2 PL jablečného octa
  • 1 ČL citronové kůry

Smíchejte kurkumu, koření a jablečný ocet, přidejte citronovou kůru a med. Vše důkladně promíchejte, aby vám vznikla krémová hladká hmota. Pokud se ptáte, k čemu je v receptu pepř, přidává se do léků na urychlení asimilace kurkumy. Tento proces je vědecky prokázán a využívá se nejen v alternativní, ale i v konzervativní medicíně při přípravě některých druhů léčiv na přírodní bázi. Směs přelijte do sklenice s víkem a uchovávejte ji v lednici.

Jako prevenci nachlazení, chřipky, ale i sezónních alergií byste si měli dávat ráno nalačno jednu čajovou lžičku. Pokud máte pocit, že na vás něco leze, užijte o lžičku více a dávku si klidně dopřejte i během dne. No a pokud jste již náhodou stihli onemocnět, tak to zkuste aspoň jako doplněk k léčbě, třikrát denně po dvě lžičky. Účinek trochu znásobí i to, když směs nepolykat, ale necháte ji v ústech plynule rozpustit a po troše spolknete.

Jak se před chřipkou chráníte vy? Dejte nám vědět v komentářích a podělte se s námi o své babské recepty.

👍 Tento návod je užitečný

Jak udělat spirálové pečené brambory? Návod

21. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)

Jak vařit těstoviny bez hrnce? Návod

21. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)

Jak si vybrat v obchodě kvalitní chleba? Návod

22. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)