Nedaří se vám usnout? Vyzkoušejte nápoj z banánu se skořicí, který dokonale chutná a učinkuje lépe než léky!

0
(0)

Tomáš , 18. 06. 2024

Poruchy spánku a nespavost patří k nejčastějším důvodům, proč lidé vyhledávají lékařskou pomoc. Můžeme ji označit za jednu z chorob civilizace. Účinky deprivání spánku obvykle neumožňují dlouho čekat. Patří sem především únava, duševní stres, dezorientace, poruchy paměti a celková ztráta energie, kterou potřebujeme pro každodenní život.

Existuje mnoho příčin nespavosti: ze stresu a nejrůznějších duševních problémů a zkušeností z důvodu nedostatečné fyzické aktivity k špatnému životu obecně.

Nespavost

V boji proti nespavosti se doporučuje dodržovat správný režim spánku. Mnoho lidí však také hledá pomoc s léky, které však mají relativně velký počet negativních vedlejších účinků, zejména při dlouhodobém užívání.

Proč nepoužívat léky, které nám příroda nabízí?

Není to nic komplikovaného. Efektivní lék na nespavost může být vyroben z banánů a skořice.

Proč banány?

Banány jsou jedním z nejzdravějších plodů na světě. Obsahují mnoho různých přínosů pro zdraví. Obsahují vysoký obsah vitamínu B6, ale také obsahují vitamíny C, B1, B2, E nebo kyselinu listovou. Kromě vitamínů obsahují také minerály, zejména hořčík, draslík a železo. Z pohledu draslíku jsou třetím nejlepším zdrojem tohoto minerálu u ovoce. A právě draslík a hořčík pomáhají relaxovat napjaté svaly a zlepšovat spánek.
Ale banány nám nemohou pomoci se spánkovými problémy, prospějí tělu jako celku. Jak? Další látkou, kterou lze nalézt u velkého množství banánů, je vláknina, která pomáhá například snížit hladinu tuku a cholesterolu a napomáhá správnému fungování střev. Serotonin má také pozitivní vliv na lidské tělo, a to na náš nervový systém. Vzhledem k jeho jedinečnému složení je používání banánů obvykle doporučováno pro osoby trpící srdečními chorobami nebo oběhovými poruchami. Experimentální studie ukazují, že dieta bohatá na draslík a nízký obsah sodíku má preventivní účinek na vysoký krevní tlak, srdeční arytmie, mrtvici a rakovinu. Vitaminy skupiny B spolu s hořčíkem zpomalují aterosklerózu a chrání před infarktem. Dalším pozitivním aspektem banánů je, že pomáhají neutralizovat a odstraňovat přebytečnou kyselinu močovou z krve.

Proč skořice?

Možná znáte skořici jako součást dezertů, ale je to vynikající antioxidant, který může také pomoci Vašemu tělu uvolnit se. Obsahuje mnoho různých minerálů a vitamínů, stejně jako látky, které pomáhají stabilizovat hladinu cukru v krvi. Bylo prokázáno, že pravidelná konzumace skořice pomáhá při rozpadu tuků, zlepšuje metabolismus těla a urychluje metabolismus. Silikony obsažené ve skořici mají také mnoho léčebných vlastností, zejména našeho oběhového a zažívacího systému.

Jak na to?

Chcete-li udělat tento nápoj, potřebujete jeden banán, několik skořice a dva šálky vody. Vezměte banán a odřízněte kraje. Pak banán vložte do pánve, nalijte dva šálky vody a přiveďte k varu i se slupkou. Pak vařte deset minut, a pak naléváme směs do připraveného šálku, přidejte skořici. Banánový skořicový čaj se doporučuje pít asi hodinu před spaním. Zkuste to a ujistěte se, že nikdy nemáte problémy se zaspáním.