Nebudete věřit tomu, jak jednoduše se zbavíte mravenců ve vaší kuchyni! Stačí vám k tomu jedna věc, kterou máte zcela určitě i ve své kuchyni. Je miniaturní a přitom na mravence opravdu velmi silná

Blíží se léto, doba dovolených, koupání, pobytu na zahrádce. Bohužel jednou z nepříjemností spojených s létem a pobytem v přírodě je hmyz, který dokáží i ty nejhezčí chvíle pěkně znepříjemnit. Proto většina lidí hledá ten nejlepší způsob, jak se před hmyzem nejrůznějšího druhu a jeho útoky účinně bránit. Možností je hned několik – od klasických repelentů, přes hmyz odpuzující náramky až po mobilní aplikace, které hmyz zaručeně zaženou.

Všudypřítomní mravenci

Hmyzem, který sice neobtěžuje, například na rozdíl od komárů v první řadě nás, ale spíše naši domácnost, jsou mravenci. Zvláště pokud bydlíte v rodinném domě, víte, o čem mluvíme, kuchyň je často jejich oblíbeným místem.  Vše pečlivě myjete, utíráte prach, zametáte, vytíráte, luxujete, potraviny skladujete v uzavřených dózách, přesto veškerou vaši snahu ničí mravenci, kteří se tu a tam znenadání objeví a znepříjemňují nám život. Hlavní problém spočívá v tom, že tento hmyz není pouze nepříjemný a odpudivý, ale také nebezpečný. Může totiž vaši domácnost zamořit nejrůznějšími škodlivými bakteriemi, které k vám domů přinese. A to už je velký důvod k tomu, snažit se mravenců rychle a účinně zbavit.

Vyrobte si vlastní přípravek

Bohužel, pokud se mravencům někde zalíbí, bývá dost obtížné se jich zbavit. V obchodech je sice k dostání velké množství nejrůznějších prostředků, ale jejich účinek je často pouze krátkodobý a navíc většina z těchto prostředků obsahuje velké množství různých chemických látek, z nichž některé jsou dokonce jedovaté, a tak se vám možná nechce je doma příliš často používat. Především pokud máte doma malé děti, domácí mazlíčky či obecně v kuchyni, kde by prostředky mohly kontaminovat potraviny.

My vám ale poradíme, jak si snadno a jednoduše vyrobit šetrný, přírodní, ale velmi účinný přípravek, s jehož pomocí se nevítaných hostů zbavíte jednou provždy. Jeho autorkou je jedna vynalézavá ruská důchodkyně Olga Pavlovna. Hlavní složkou tohoto účinného přípravku je hřebíčkový olej. Stačí jednoduše nakapat na různá místa v kuchyni, především do koutů několik kapek tohoto oleje a mravenci okamžitě zmizí a už se nevrátí.

Hřebíček – účinná zbraň nejen proti mravencům

Za pomoci hřebíčkového oleje si můžete připravit i jednoduchý roztok, kterým můžete otřít všechny kuchyňské plochy a vnitřky skříněk. Stačí jednoduše rozpustit asi pět až šest kapek oleje ve sklenici teplé vody. Tento roztok pak nalijte na hadříky a můžete začít s úklidem. Za pomoci stejného roztoku můžete i vytřít podlahu. Proč mravenci nemají rádi hřebíček? Hlavním důvodem je toxická látka, kterou hřebíček obsahuje, fenol.

Z hřebíčkového oleje si navíc můžete snadno vyrobit ještě další přípravek – přírodní repelent na komáry i klíšťata. Do sklenice vody stačí přidat jednu lžičku hřebíčkového oleje, muškátu a etanolu a vše důkladně promíchat. Repelent je naprosto přírodní a mohou ho používat jak dospělí, tak malé děti i vaši domácí mazlíčci.

Byl tento článek užitečný?

Hodnoceno 53×

Související návody

Nejnovější recepty

Nejnovější články