Bolí vás kolena a klouby? Neřešte bolest chemickými léky a raději vyzkoušejte těchto 6 cviků a bolest zmizí. Jak na ně?

Mnoho lidí trápí bolesti kloubů a těla, které je omezují v každodenních činnostech všedního života. Pomoc se skrývá ve správném cvičení. Není nutné užívat drahé léky, které dlouhodobě nepomůžou. Namísto léků plných chemie vyzkoušejte toto cvičení, které můžete provádět v pohodlí domova. Cvičením budete řešit samotnou příčinu bolestí a tím se bolestí zbavíte napořád.

Cvičení

Pravidelný pohyb chybí mnohým z nás díky rychlému tempu života. Bolesti stále častěji trápí i mladé jedince, kteří by takovou bolest neměli ještě vůbec pociťovat.

Velbloud

Toto je jedinečný cvik, který lze provést kdekoliv, kde se nacházíte. Jde o pohyb během kterého se snažíte propínat své nohy. Jakmile jste nohou na špičce, zvednete patu a to co nejvýše. Nejprve tato chůze vypadá komicky ale brzy zjistíte, co dokáže. Provádějte tento cvik cca 15 minut.

Míček

Tento cvik musíte provádět bez bot. Sežeňte si míček z pěny a ten dejte na zem. Lehce na něj našlapujte. Chodidlem po míčku jezděte a šlapejte. Jde o velmi příjemnou masáž.

Pata

Postavte se k židli nebo stolu a rukama se opřete. Špičky nohou nechte na zemi a zvedejte patu co nejvýš to půjde. Cvičte 3x denně po 10 opakování na každou nohu.

Zdvih věci

Možná i tento cvik vypadá komicky, ale dokonale napomáhá k odbourání bolesti. Po zemi okolo sebe poházejte kapesníky a snažte se je nohou zvednout. Kapesník uchopte mezi prsty na nohou. Následně se pokuste zvedat i pevnější věci, které jsou složitější na úchop.

Byl tento článek užitečný?

Hodnoceno 362×

Související návody

Nejnovější recepty

Nejnovější články