10 jednoduchých triků, jak spálit tuk: Většina je bez cvičení!

Lidé s nadváhou obvykle ke svému problému nejsou lhostejní a snaží se zhubnout. Nicméně současný moderní běh života a nedostatek času nám často brání konzumaci zdravých potravin či cvičení.

léčba osteoporózy

Zlozvyky, stres, sedavý způsob života a málo fyzické aktivity si časem vybírají svou daň v podobě obezity.


Lidé nepřibírají ze dne na den. Trvá to obvykle jistou dobu, během které si nejednou ani neuvědomují, že kila přibývají pěkně potichoučku jedno za druhým.

Když to zpozorují, je už většinou pozdě, protože tehdy už to není jen pár kilo navíc. Nic však není navždy ztraceny.

Uvědomujeme si, že nemáte kopec volného času, který byste věnovali snaze o zhubnutí. Proto jistě oceníte jednoduché triky, které nestojí téměř žádné úsilí a čas, ale přinesou překvapivé výsledky.

Vždyť kdo nemá rád zkratky vedoucí k rychlejšímu dosažení cílů?

Proto, pokud máte zájem zhubnout bez nějaké extra vynaložené úsilí, tak určitě pokračujte ve čtení. Dnes vám přinášíme 10 takových triků.

1. Snižte konzumaci alkoholu

Mnoho lidí libuje konzumaci alkoholu, protože jim pomáhá relaxovat a zapomínat na každodenní strasti života.

Víte však, že alkoholické nápoje jsou plné kalorií?

To je důvod, proč jejich pravidelná konzumace bude časem vést k nadváze. Jejich konzumace se často spojuje s pitím ostatních nezdravých nealkoholických nápojů, kterými se ředí (rum s kolou a podobně), což problém víc ještě zhoršuje.

Kromě toho, během pití alkoholu lidé rádi holdují i ​​konzumaci různých dalších pochutin, jako jsou slané tyčinky, sušenky, koláčky, atd.

Pokuste se proto vyhýbat alkoholu a výsledek nenechá na sebe dlouho čekat. Podaří se vám nejen zhubnout, ale opatření na záchranu jater od odbourávání etanolu se zlepší i detoxikace vašeho těla od ostatních toxinů.

Nemusíte přestat pít alkohol úplně, ale snažte se jeho konzumaci minimalizovat, například jen na 1 až 2 nápoje týdně vypité v pátek nebo v sobotu večer.

2. Vyhýbejte se pojídání po 21:00 hodině večer


Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak předejít tloustnutí extra kilo, je nic nekonzumovat po 21:00 hodině večer.

Ptáte se proč?

Jedení po deváté hodině vede k rychlému tloustnutí, protože jste během dne už snědli dostatek kalorií pro zajištění potřeb těla.

Platí, že večerní konzumace vyplývá spíše ze stresu nebo nudy, jak z reálných potřeb. Večerní příjem kalorií se obvykle v těle nespotřebuje na výrobu energie (jelikož tělo během noci spí), ale se promění a uloží v podobě tukových zásob.

Pokud se vám podaří už nic nejíst po 21:00 hodině, určitě to prospěje vaší snaze o shození pár extra kilo navíc.

3. Pijte dostatek tekutin

Všichni víme, že dostatečný příjem tekutin je pro tělo velmi důležitý. No málo z nás si uvědomuje, že to zahrnuje i oblast přibírání.

Adekvátní hydratace umožňuje správný pochod metabolických procesů, což znamená i vyšší spalování kalorií.

Kromě hubnutí se vám správným pitným režimem zavodní tělo, zrychlí metabolismus a tělo pročistí od nahromaděných toxinů. A co je ještě důležitější, umožní vám to rozpoznat skutečný hlad hladem z nudy.

Na to, abyste zjistili, zda jste skutečně hladoví, vám stačí vypít sklenici vody. Často se totiž stává, že naše tělo nedokáže rozeznat mezi hladem a žízní.

Tímto způsobem vám pití vody pomůže snížit hlad. Pro co nejlepší výsledky na hubnutí, vypijte 8 sklenic vody denně, tedy přibližně 1,5 až 2 litry.

4. Dopřejte si dostatek spánku

Každý den byste měli mít 8 hodin klidného spánku. Pokud nebudete dost spát, vaše tělo začne reagovat a vy budete pod velkým stresem.

Tento stav ovlivní hormony, které jsou zodpovědné za vyvolávání pocitu hladu .

Z uvedeného důvodu musíte mít dostatek spánku, abyste tyto hormony drželi v rovnováze. Pak nebudete ani během dne pociťovat zvýšenou chuť k jídlu.

5. Intervalový trénink

Ne, nemusíte chodit do posilovny každý den. Jediné co potřebujete udělat, je dát si krátké intervalové cvičení s pauzami mezi nimi.

To vám zrychlí metabolismus a tím pomůže procesu hubnutí. Akcelerovaný metabolismus znamená, že tělo spaluje kalorie rychleji, což je přímo spojeno s hubnutím.

Pokud se rozhodnete, že zkusíte intervalový trénink vysoké intenzity, vaše tělo bude pokračovat ve spalování kalorií i po jeho skončení , což je na tomto cvičení takové úžasné.

Pokud chcete zhubnout opravdu rychle, pak začněte každý den dělat tento druh cvičení alespoň 15 až 20 minut (pokud pomalu, pak stačí každý druhý nebo třetí den).

6. Pijte kávu


Když mluvíme o kávě, tak nemyslíme vysoko kalóriové caffe latte se šlehačkou. Doporučujeme běžnou presso nebo tureckou kávu.

Kofein v kávě stimuluje vylučování mastných kyselin do krevního oběhu, což vám dodá dostatek energie pro delší cvičení.

Kofein také zrychluje metabolismus a snižuje chuť k jídlu.

7. Dejte si na snídani vajíčko


Když si dáte na začátku dne extra bílkoviny, pomůže vám to vyhnout se různým pochutinám v průběhu dne.

Kromě vajíčka si můžete dát i jogurt (samozřejmě čistý bílý, nepřislazovaný).

8. Zaznamenávejte si na papír, co jíte


Neuvěříte, ale zhubnout se dá i tak, že si budete zapisovat na papír seznam potravin, které v průběhu dne zkonzumujete.

Pokud se vám nechce zapisovat na papír, můžete si to ukládat například i do naší nutriční kalkulačky .

Doporučujeme: Přírodní léčba zhoršeného zraku

Ta vám dokonce i hned vypočítá, kolik kalorií jste zkonzumovali. Kromě kalorií vám napočítá i množství přijatých vitamínů, minerálů a ostatních látek.

Experti tvrdí, že lidem, kteří si vedou přehled o zkonzumovaného jídle, se daří hubnout lépe než těm, kteří si takovýto přehled nedělají.

9. Oddávejte se slunci

Ráno si poodhrňte záclony a nechte slunce proniknout do vašeho domova. Ranní slunce vás naplní energií.

Je dokázáno, že ti, kteří si pravidelně dopřávají svou denní dávku slunce, mají nižší index tělesné hmotnosti (BMI).

10. Balte si vlastní svačinu

Nekupujte si nezdravé pochutiny během práce.

Raději si z domu vezměte jablko nebo sáček mandlí, které v práci sníte namísto nějakých chipsů plných kalorií, které si koupíte v bufetu.

závěr

Těchto 10 triků vám pomůže zhubnout. Ne však tehdy, pokud celkově vedete nezdravý způsob života.

Snažte se proto jíst zdravě a také vaše tělo bude pak zdravé, štíhlé a v dobré kondici.

Byl tento článek užitečný?

Hodnoceno 56×

Související návody

Nejnovější recepty

Nejnovější články