--> --> Návod na uvolnění přínosních dutin pomocí prstů. Budete znovu volně dýchat - iRecept

Návod na uvolnění přínosních dutin pomocí prstů. Budete znovu volně dýchat

-->
-->
4.3
(69)

Tomáš , 18. 06. 2024
-->

Už vás nebaví zažívat zablokovaný nos během nachlazení? V tomto článku vám poskytneme přímou metodu k uvolnění přínosních dutin tak, abyste mohli znovu dýchat. Nejlepší ze všeho je to, že tato metoda nefunguje jen u nachlazení, ale také při projevech nepříjemných alergií.

Ucpané nosní dutiny

Zvýšený tlak, který doprovází ucpané dutiny je způsoben množstvím lymfatické tekutiny nahromaděné v oblasti krku a hlavy. Uvolnit ucpané dutiny lze pomocí jemné masáže této oblasti. Pomocí masáže uvolníte nahromaděnou tekutinu a do problémových míst vnesete buňky, které vás budou chránit před dalšími infekcemi.

-->

Návod

Náš lymfatický rámec se skládá ze systému lymfatických cév, uzlin a orgánů, jejichž primárním úkolem je vyprázdnit sebranou tekutinu z tkání a uvolnit skupinu toxinů. Lymfatické cévy přenášejí lymfu - tekutina, která rovněž obsahuje bílé krevní destičky a všechny je přizpůsobuje tělu k boji s nemocemi. V okamžiku, kdy je lymfatická struktura určitým způsobem narušena, ovlivňuje to také vaši celkovou pohodu.

Vyhraďte si na tuto masáž alespoň 15 minut.  Pomocí masáže zrychlíte odstranění problému a do problémových míst vženete obranné buňky.

Kdy masáž vynechat?

Tato masáž je velmi účinná, ale není dobré ji provádět v určitých situacích.

  • Horečka
  • Problémy krevního oběhu
  • Srdeční choroba
  • Krvácení
  • Rakovina
  • Těhotenství
-->

Masáž

Snadno se usaďte a vydechněte. Pomocí prstů na obou rukou najděte konce klíčních kostí pod krkem. Do jamky u těchto kostí položte ukazovák, prostředník a prsteník. Toto místo jemně masírujte krouživými pohyby. Poté začněte masírovat stejnými pohyby krk od uší dolů. Díky tomu se uvolní lymfatická tekutina. Stejným způsobem masírujte i krk v zadní části. Poté ze svých prstů prostředníku a prsteníku vytvořte písmeno V. Tímto způsobem masírujte prostor kolem uší. Udělejte vždy 50-100 pohybů. Jakmile se dostanete do této fáze, masáž opakujte po zpátku znovu. 

Závěr

Tento zdravotní problém se velmi často objevuje v obdobích nachlazení a v obdobích alergií. Vyzkoušejte tuto masáž. A uvidíte, že vám usnadní váš život.

-->