Návod na ucpaný odpad, tento trik Vám zabere pouhých 5 minut

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Udržovat kuchyň v čistotě není nikdy snadné: při vaření, jídle a mytí nádobí se nevyhnete drobkům a skvrnám na různých površích. I když se vám podaří udržet vše v pořádku, lesklý zevnějšek není ukazatelem toho, že je vše v pořádku. Časem se objeví ucpané odpadní potrubí, nepříjemný zápach a vy jste tváří v tvář problému bezmocní, a tak si v telefonním seznamu vyhledáte číslo na instalatéra.

Přírodní metoda

Místo drahých chemikálií a stejně drahých instalatérských služeb můžete vždy vyzkoušet domácí směs a zůstat vítězem.

Až se příště na stěnách potrubí opět nahromadí zbytky jídla a mastnoty.

Nejúčinnější lék

Výhodou tohoto prostředku je nejen to, že je účinný a levný, ale také to, že nezničí vaše vodovodní potrubí. Pravidelné čištění potrubí zvládnete bez větší námahy a mnoha triků, a pak zmizí i problém s nepříjemnými pachy v kuchyni.

  1. Smíchejte po 200 g prášku do pečiva a soli
  2. Prášek vylijte do odtoku
  3. Lehce zahřejte 150 ml octa
  4. Ten přidejte do suché směsi
  5. V této fázi začne kapalina pěnit - jedná se o normální chemickou reakci
  6. Po odeznění reakce nalijte do odtoku velké množství vroucí vody, abyste potrubí propláchli

Rádi bychom upřesnili, že ocet by se měl pouze mírně zahřívat a neměl by se přivádět k varu, protože po zahřátí již není tak neškodný jako dříve. A nešetřete horkou vodou - potrubí musíte důkladně propláchnout!

Jak se vyhnout ucpání

Předcházení ucpání pomáhá těmto problémům předcházet. Mnoho lidí si zpravidla myslí, že je to časově náročné, a raději se spoléhají na náhodu: až přijdou potíže - pak budeme jednat. Důrazně doporučujeme dodržovat jednoduchá pravidla - pak se nebudete muset trápit s ucpáváním.

Použijte filtrační mřížku. Tím se zabrání vypouštění odpadu z potravin a nápojů do kanalizace. Při mytí nádobí se na sítku nahromadí a pak ho můžete jednoduše vyhodit.

Nevylévejte tuk do odtoku. Tvrdne a hromadí se v potrubí, takže se na jeho stěnách často tvoří tzv. zátky - první příznaky toho, že úplné ucpání je za rohem.

Nainstalujte filtr

Pokud je voda z kohoutku nekvalitní a obsahuje velké množství různých nečistot, nainstalujte filtr.

Používejte jej pouze k určenému účelu. Pokud máte doma jednu koupelnu na početnou rodinu, fronta je známá. Nenechte se však zlákat k rychlému opláchnutí v kuchyňském dřezu.

Souhlasím, že tento problém zná každý, kdo denně vaří a myje alespoň 2-3 talíře a pánev. Snášíme to, dokud se voda nenaplní do dřezu a doslova odmítá odtékat do odtokového otvoru. Pokud narazíte na problém a budete čelit jeho následkům, použijte praktický prostředek.

Zdroj: sovkusom.ru