Návod na pokrm ze zeleniny, která Vám pomůže zlepšit zrak a funkci střev

0
(0)

Dalibor , 07. 10. 2022

Většina lidí klade na první místo své zdraví. Udržet si dobré zdraví často není snadné - časem se orgány a tělesné funkce zhoršují, což vede k problémům, jako je ztráta zraku nebo různé problémy s vnitřními orgány.

Červená řepa

Někdy se v játrech hromadí příliš mnoho tuku, což vede k řadě problémů, které mohou ovlivnit celkový zdravotní stav. Naštěstí existuje přírodní složka, která může pomoci a tím není nic jiného než červená řepa.

Červená řepa je evropská červená zelenina, která se konzumuje hlavně syrová nebo jako salát. Červená řepa má řadu pozitivních účinků na zdraví, například odstraňuje tuk z jater, čistí tlusté střevo a pomáhá obnovit zhoršený zrak. A to ještě není konec!

Zdravotní výhody

Červená řepa může zlepšit krevní oběh a zároveň dodat tělu dostatek denní energie. Zelenina obsahuje betain a tryptofan, vzácné látky, které uklidňují nervy a jsou velmi užitečné v boji proti stresu.

Kromě toho má protizánětlivé účinky a vysoký obsah antioxidantů, což je vynikající v boji proti volným radikálům. Zlepšuje celkový zdravotní stav.

Připravte si proto zdravý salát z červené řepy, který můžete jíst každý den:

Ingredience:

  •  2-3 červené řepy
  •  2 hlavy červené cibule
  •  2 polévkové lžíce nakrájené okurky
  •  2 polévkové lžíce pažitky
  •  Extra panenský olivový olej
  •  Sůl podle chuti

Postup:

  1. Řepu oloupejte, uvařte ve vodě se špetkou soli, nakrájejte na malé plátky a vložte do mísy.
  2. Pak nakrájejte cibuli a smíchejte ji s červenou řepou, přidejte trochu olivového oleje a octa a podle chuti osolte.
  3. Nakonec je pokapejte trochou salátového octa a nechte hodinu stát.

Tento skvělý salát čistí tlusté střevo, játra a také zlepšuje zrak. Pokud chcete udělat více pro své zdraví, doporučujeme vám jíst ji každý den. Červená řepa je velmi výživná a zdravá. Zařaďte ji do svého každodenního jídelníčku.

Zdroj: tudasfaja.com