Návod na nejlepší bramborovou kaši

0
(0)

Dalibor , 29. 09. 2022

Vypadá to jako něco běžného, ale není. Kvalitní bramborová kaše je umění. Zjistěte, jakých chyb se vyvarovat. Jedná se o velmi oblíbenou přílohu, o které si mnoho lidí myslí, že ji umí levou zadní, ale opak je pravdou. Mnoho lidí se o to pokouší, ale dělají tolik chyb, že to stále není ono. Podívejte se na rady jak připravit tu nejlepší bramborovou kaši.

Správné brambory jsou důležité

Nejdříve je třeba dobře a správně vybrat brambory. Tento typ se nazývá typ brambor, který lze klasifikovat jako A, B nebo C. Je důležité vybrat odrůdu, jejíž brambory nejsou ani tak tučné jako spíše škrobnaté. Škrob pomáhá absorbovat máslo a smetanu, takže výsledek je dokonale krémový.

Brambory by měly být dobře oloupané

Mnoho lidí se mylně domnívá, že loupání brambor není nutností. Výsledkem je, že kaše obsahuje kousky slupky nebo jiné nečistoty, které na bramborách zůstaly. Ideální bramborová kaše se připravuje pouze z pečlivě oloupaných a důkladně omytých brambor.

Nezapomeňte je správně povařit

Chcete si usnadnit práci a dát brambory do vroucí vody? Velká chyba. Jejich povrch se rychle smršťuje, zatímco střed je stále poměrně tvrdý. To znamená, že konzistence bramborové kaše nemusí být taková, jakou očekáváte. Vložte brambory do studené vody a přiveďte je k varu.

Vařte je bez soli

Vaříte brambory v osolené vodě? Nedělejte to. Brambory tak absorbují velké množství tekutiny a kaše je pak vodnatá. Ideální je osolit brambory před koncem vaření a poté osolit samotnou kaši. Uvidíte, že to ovlivní výslednou konzistenci.

Správná teplota vaření je zásadní

Kaše by měla mít bod varu, ale je lepší, když tekutina mírně probublává, než aby úplně vyvřela. Čím déle jsou brambory vystaveny teplu, tím více ztrácejí celkovou konzistenci a nikdy nedosáhnou krémovosti bramborové kaše.

Všechna voda z hrnce musí pryč

Po vylití vody z uvařených brambor zkontrolujte, zda je dno suché. Mnoha lidem zůstane v kaši trochu vody, která se do ní dostane, a ta se pak rozmočí. Po scezení hrnec bezpečně postavte na sporák, aby se přebytečná voda zcela odpařila a vnitřek hrnce byl suchý.

Mléko by mělo být vlažné

Při přípravě bramborové kaše nikdy nepoužívejte studené mléko. To je velká chyba. Mělo by být vlažné. Jen tak zajistíte, že se bramborová kaše správně spojí a získá potřebnou krémovitost.

Máslo by mělo mít pokojovou teplotu

Zatímco mléko by mělo být vlažné, máslo by mělo mít pokojovou teplotu. Díky tomu lehce povolí. To usnadňuje rozpouštění, které má vliv na celkovou krémovitost bramborové kaše.

Používejte pouze kvalitní suroviny

Kupte opravdu kvalitní brambory, použijte plnotučné mléko v kombinaci s trochou smetany. Nepoužívejte margarín, pouze kvalitní máslo. To vše bude mít pozitivní vliv na výsledek bramborové kaše. Vyzkoušejte náš postup a poznáte rozdíl.