Návod na husté vlasy díky hořčici s cukrem

0
(0)

Dalibor , 03. 10. 2022

Je známo, že hořčičná semínka jsou vynikajícím stimulačním prostředkem pro růst vlasů. Kromě toho, že absorbuje přebytečnou mastnotu, zlepšuje krevní oběh a reguluje činnost mazových žláz ve vlasové pokožce.

Používejte z rozvahou

Všechny složky je však třeba používat s rozvahou, aby nedocházelo k vysušování pokožky hlavy a loupání a lámání vlasů. Pokud jste náchylní k alergiím nebo máte citlivou pokožku hlavy, musíte být s hořčicí opravdu opatrní. V tomto případě je lepší přidat hořčičná semínka do olivového nebo mandlového oleje, vaječných žloutků nebo bílého jogurtu.

Recept na masku s hořčicí

Ingredience:

  • 2 lžíce hořčičného semínka v prášku
  • 2 lžíce teplé vody
  • 1 žloutek
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 1 lžička cukru

Postup:

V misce si smícháme všechny ingredience a vznikne nám hladká kašička. Pokud nemáte rádi vůni žloutky, resp. vajíčka, můžete jej vynechat. Vajíčka ale nahraďte medem, cukr vynechejte.

Masku aplikujte tak, že si budete jednotlivé prameny vlasů rozdělovat a pomocí štětce na barvení vlasů kašičku rozetřete do kořínků vlasů. Zároveň se snažte vyhnout aplikaci na konečky a celou délku vlasů. Na závěr vlasy zabalte do potravinové fólie nebo do sáčku a pak do ručníku.

Masku na vlasech nechte minimálně 15 minut a maximálně hodinu. Poprvé však masku nechte jen 15 minut, abyste předešli případným komplikacím. Po čase si vlasy a pokožka hlavy zvyknou a masku můžete nechat i déle. Pokud byste cítili jakékoliv pálení, okamžitě masku opláchněte.

Týdenní kúra

Masku byste měli používat jednou týdně a pokud máte příliš mastné vlasy, můžete ji aplikovat i dvakrát do týdne. Snížíte tak produkci kožního mazu. Celková kúra by měla trvat maximálně jeden měsíc. Už po měsíci uvidíte první účinky. Vlasy se budou pomaleji mastit a začnou rychleji růst. Dopřejte své pokožce hlavy i dobrou masáž, na kterou vám postačí pouze bříška prstů. Podělte se o tento recept i se svými přítelkyněmi a článek nezapomeňte sdílet.

Zdroj: SousPark