Návod na domácí zázvorovou medicínu

0
(0)

Dalibor , 03. 10. 2022

Určitě se shodneme, že zázvor je jednou z nejdůležitějších ingrediencí, které můžete v domácnosti najít. Je zdravý, obsahuje velké množství tělu prospěšných látek, chutná trochu ostře, ale mně osobně vůbec nevadí. Zázvor mám doma vždycky. Používám ho na vaření, používám ho na přípravu čaje, ale o to, na co jsem "narazila" tentokrát, se musím podělit.

Náhražka za Coldrex

Zázvorový extrakt, nebo chcete-li sirup, je všelékem na každou chřipku nebo nachlazení. Můžete si ho přidat do limonády, ale ještě lépe do čaje, místo abyste sáhli po instantních nápojích typu Theraflu nebo Coldrex. Navíc ho může bezpečně pít i malé dítě, aniž by jste se obávali vedlejších účinků v podobě nadměrné ospalosti.

Celý proces uvolňování prospěšných látek funguje na principu přidání cukru do zázvoru, který podporuje kvašení. Nejlepší je koupit zázvor na trhu nebo v obchodě a zajistit si stálou zásobu na celý podzim a zimu.

Ingredience:

  • čerstvý zázvor
  • 5 lžic třtinového cukru
  • vodu
  • velký zavařovací sklenici nebo dobře uzavíratelnou skleněnou nádobu

Postup:

  1. Pro přípravu si klidně připravte i dva větší kořeny zázvoru. Medicína bude silnější, ostřejší, ale o to účinnější. Zázvor si nastrouháme a dáme do misky. Přidáme k němu 1 lžíci cukru a 2 lžíce vody. Misku přikryjeme a necháme kvasit na teplém místě v kuchyni. Zde však naše příprava nekončí.
  2. Během následujících 5 dnů přidejte do misky každý jeden den 2 lžíce nastrouhaného zázvoru, 1 lžíci cukru a 2 lžíce vody. Zázvor v misce začne postupně pěnit a bude mít podobnou vůni jako pivo.
  3. Po pěti dnech kvašení je lék připraven k podání. Nádobu uložte do chladničky, kde vydrží velmi dlouho. Abyste proces kvašení ještě více podpořili, přidejte alespoň jednou týdně 2 lžíce strouhaného zázvoru, 1 lžíci cukru a 2 lžíce vody.

Jak tento přípravek používat?

Neváhejte dát čajovou lžičku nebo dvě léku do sklenice a naplňte ji vodou o teplotě asi 40 stupňů Celsia, nikoli však vroucí vodou. Při bolestech v krku, nachlazení nebo chřipce přidejte citron a pijte po troškách.

Myslím, že se vám nemoc vyhne. Už se na mně usadila, ale díky tomuto přípravku, respektive mému domácímu receptu na theraflu, jsem se za tři dny vyléčila. Obvykle to trvá nejméně týden. S tímto přípravkem podpoříte svůj imunitní systém a užijete si podzimní a vánoční svátky bez nemocí.

Zdroj: prosvet.cz ,Pukotukas