Návod jak zatočit s křečovými žílami během chvilky

0
(0)

Dalibor , 07. 10. 2022

Křečové žíly jsou zanícené žíly, které mohou být měkké a bolestivé nebo stažené, pevné útvary připomínající šňůry. Způsobují kombinaci typického příznaku unavené nohy, což je pálení a pocit tíhy s bolestí. Povrchové křečové žíly nepředstavují vážné zdravotní riziko, ale zánět hlubších žil je třeba brát vážně kvůli riziku vzniku krevních sraženin. Měly by být diagnostikovány a léčeny odborníkem.

Polovina lidí středního věku je postižena křečovými žílami

Polovina lidí středního věku má alespoň 1 nebo 2 křečové žíly. Je to dáno tím, že mnoho lidí má k tomu genetické předpoklady, které vedou ke slabé žilní stěně, a také tím, že k tomu přispívá častá chůze, při níž se žilní chlopně silně zatěžují gravitací.

Oslabené chlopně již nedokážou zajistit krevní oběh a krev začne v žíle stagnovat. Je také známo, že některé diety předurčují vznik křečových žil. Strava s nízkým obsahem vlákniny a vysokým obsahem tuku není pro zdraví cévních stěn vhodná.

Křečové žíly se nejčastěji objevují na holeni

Léto je v plném proudu a veškeré chození a horko se může podepsat na chodidlech.

Dnes vám přinášíme několik nápadů na přírodní léčbu, která zmírní zánět povrchových žil, bolest a zlepší vzhled vašich nohou.

Doktor James Balch a naturopat Mark Stengler doporučují následující alternativní léčbu:

  • Borůvky - výrazně zvyšují krevní oběh a díky bohatému obsahu flavonoidů a vitaminu C pomáhají udržovat zdravé stěny malých cév i žil.
  • Kaštan koňský - posiluje pojivovou tkáň žilních chlopní, zlepšuje krevní oběh a snižuje zánět žilní stěny.
  • Rdesno žahavé (Ruscus aculeatus) je chráněná rostlina. Další názvy: myší bodlák, chřestový bodlák, divoký růžový bodlák. Je doporučovanou bylinou při zánětech žilní stěny.
  • Výtažek z hroznových semen - Jeho bohaté bioaktivní složky přispívají k čistotě cév, lepšímu krevnímu oběhu a integritě žilní stěny.
  • Vitamin E - podporuje krevní oběh a je také antioxidantem s protizánětlivými účinky.
  • Ginkgo biloba - často používaný a dobře známý při léčbě periferních oběhových poruch.
  • Vitamín C - nezbytný vitamín pro ty, kteří bojují s křečovými žilami. Posílení žilní stěny
  • Bioflavonoidy - hesperidin se zdá být nejúčinnějším z bioflavonoidů při udržování zdraví žilní stěny. Téměř všechny červenofialově zbarvené plody obsahují tuto účinnou látku, takže je bezpečné je konzumovat při křečových žilách.


Která rostlina by se měla používat lokálně?

Měsíčková mast je ideální pro léčbu unavených křečových žil. Aplikujte ji denně od kotníku ke kolenu a nejenže se sníží zánět, ale noha bude vypadat lépe i po estetické stránce.

Dieta pro prevenci křečových žil

Věnujte pozornost tomu, co jíte. Jezte stravu bohatou na vlákninu, zeleninu, ovoce, obiloviny, ořechy, kaštany a lískové oříšky. Kajenský pepř, zázvor, česnek, cibule, také poskytují křečovým žilám přátelskou stravu.

Zdroj: tudasfaja.com