Návod jak si vytvořit ponožky díky starému svetru

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Ponožky si většina lidí kupuje, protože si myslí, že jejich výroba je složitá a vyžaduje pletení. Ale co když je pro vás někdo uplete? To není nic neobvyklého. Podívejte se na svůj svetr. Je už pletený a je vyrobený ze stejné vlny jako ponožky. Pokud se vám už nehodí a nechcete ho vyhodit, použijte ho. Navíc je to tak jednoduché, že to zvládnou nejen ženy, ale i muži.

Rukávy jako součást podkladu pro ponožky

Vezměte si svetr a nejprve ustřihněte rukáv. V tomto okamžiku máte hlavní základ ponožek. Klíčový tvar je upleten a nyní potřebujete pouze dvě věci. První je délka. Záleží jen na vás, jak dlouhé chcete mít zimní pletené ponožky. Délka rukávů usnadňuje nošení ponožek pod kolena. Pokud dáváte přednost podkolenkám, doporučujeme, aby jejich délka sahala přibližně do poloviny nohy.

Stačí pouze ušít

Jakmile si určíte délku ponožek, můžete začít šít. Ideální je samozřejmě silnější a měkčí vlákno, které nijak neřeže kůži. Vezměte ji a sešijte konce rukávů svetru, abyste vytvořili ponožky. Doporučujeme do nich vložit nohy, na několika místech zatáhnout za konce, aby získaly správný tvar, a pak je můžete sundat a zašít tak, aby se prošily celé. A když je hotovo, je zimní ponožka ze starého svetru připravena zahřát vaše nohy.

Vytvořte si také papuče

Stejným způsobem si můžete vyrobit i pletené papuče. Ani zde není postup složitý. Ve skutečnosti je to stejné. Stačí zvolit kratší délku a na spodní část, která se dotýká země, budete potřebovat kus plsti. Jinak se postup nijak neliší. A pokud máte doma několik svetrů, není nic jednoduššího než vyrobit originální ponožky pro všechny. Díky tomu si každý přijde na své v netradičních, zajímavých barvách.

Zdroj: prosvet.cz