Návod jak se přírodně zbavit zubního povlaku

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Zářivý úsměv je považován za jednu z nejpřitažlivějších vlastností člověka. Bohužel zuby může poškodit mnoho věcí, například kouření, nadměrné množství kofeinu a nepravidelná péče o zuby. Ve skutečnosti mohou naše zdánlivě neškodné každodenní návyky způsobovat problémy, jako je zubní plak.

Triky jak odstranit zubní plak

Chcete-li snížit počet návštěv u zubaře, připravili jsme pro vás seznam přírodních a jednoduchých způsobů, jak odstranit běžné problémy se zuby.

Jedlá soda

Pokud se chcete zbavit zubního kamene doma a zdarma, existuje jednoduchý trik. Potřebujete jedlou sodu a sůl. Stačí smíchat lžíci jedlé sody s půl lžičkou soli.

Poté namočte zubní kartáček do teplé vody a ponořte jej do směsi. Vyčistěte si jím zuby a směs vyplivněte. Pak si vyčistěte zuby jako obvykle.

Aloe vera a glycerin

Pokud si chcete vyrobit silnější přírodní zubní pastu, budete potřebovat:

  • 1 šálek vody
  • 1/2 šálku jedlé sody
  • 1 čajová lžička gelu z aloe vera
  • 4 lžičky rostlinného glycerinu
  • 1 lžička citronového esenciálního oleje

Jednoduše si vyčistěte zuby touto směsí a sledujte, jak jsou vaše zuby během několika minut bělejší, zářivější a zdravější!

Kůra z pomeranče

Po snědení pomeranče si nechte pomerančovou kůru na zubech.

Pomerančová kůra bělí zuby, pomáhá předcházet vzniku skvrn a bojuje proti bakteriím. Po skončení drhnutí (asi několik minut) si zuby opláchněte vodou.

Sezamová semínka

Pokud se chcete zbavit zubního plaku, pomohou vám také sezamová semínka. Žvýkejte, ale nepolykejte. Následně si zuby vyčistěte suchým kartáčkem.

Netlačte na zuby. Semena dobře zbavují povlaku.

Vitamínová léčba

Poskytujte zubům vysokou dávku vitaminu C, který na ně působí pozitivně a zabraňuje tvorbě zubního plaku.

Jednoduše rozmačkejte rajčata, jahody a pomeranče a vzniklou směs naneste na zuby.

Počkejte 5-6 minut a opláchněte. Pomůže vám zničit všechny bakterie v ústech a osvěžit dech.

Ocet

Není to nejšetrnější řešení, ale je 100% přírodní a čistí zuby bez poškození. Budete potřebovat následující ingredience:

  • 2 polévkové lžíce octa
  • 1 polévková lžíce soli
  • 100 ml vody

Všechny uvedené přísady smíchejte dohromady. Výslednou směsí si vypláchněte ústa a postup opakujte několik dní. Tím dosáhnete maximálního účinku.

Zdroj: vylectese.cz