Můžete prodloužit život svých rodičů tím, že děláte těchto 7 věcí. moje maminka má již 89 let

0
(0)

Dalibor , 16. 05. 2024

Když jsme malí, naši rodiče dělají se snaží udělat vše pro to, abychom byli šťastní. Nové hračky, výlety, a potom dobré vzdělání a praktické rady v těžké situaci - to vše nám dali proto, abychom měli radost a mohli žít dobrým životem.

V dětství to není velmi ceněné, protože děti ještě mnohým věcem nerozumí. No jednou přijde chvíle, kdy pochopíte, jak mnoho pro vás vaši příbuzní udělali a chcete se jim poděkovat, udělat jejich šťastnými. Dnes vám prozradíme, jak to lze udělat. Těchto 7 věcí prodlužuje a zlepšuje život rodičů!

Šťastní rodiče

Moderní studie dokazují, že životní podmínky a rozvoj medicíny přispívají ke zvyšování průměrné délky života. V některých zemích se tento věk pohybuje na 80-tce. Důležité však není jen to, kolik člověk žije, ale i jaký druh života má.

Vědci na kalifornské univerzitě v Los Angeles dospěli k neuspokojivému závěru: asi 40% starších lidí se cítí osamoceně. Jen málo v takovém stavu se může cítit zcela šťastně. Pozitivní emoce a pocit štěstí prodlužují život. A to je přesně to, co můžeme našim rodičům "darovat".

Častější návštěvy

Je jasné, že každý má svůj vlastní život, ve kterém někdy není čas na odpočinek. Musíte si však najít čas na návštěvu rodičů. Dělejte to tak často, jak jen můžete. Věřte že rodičům svou návštěvou uděláte velkou radost, i kdyby to mělo trvat jen 30 minut.

Naučte rodiče používat technologie

Dejte jim mobilní telefon nebo notebook a naučte je používat internet.

Za prvé, je to další způsob komunikace s vámi.

Zadruhé na webu mohou rodiče najít zájmové fóra, setkat nové lidi nebo najít starých spolužáků. Věřte, že to bude dobrý lék na nudu.

Požádejte o přípravu večeře

Jednoduše se pozvěte na návštěvu a požádejte mámu, aby udělala vaše oblíbené jídlo.

Připomeňte jí, jak chutně vaří, uděláte ji šťastnější. Vaření a čekání na vás s večeři ji udělá šťastnější.

To vše jsou velmi příjemné činnosti, díky kterým se bude opět cítit nutná.

Pozvěte je do kina

Nebo do divadla nebo na koncert - vše, co si vaše srdce přeje. Důležité je, abyste spolu trávili čas.

Ukažte rodičům něco z vašich koníčků, určitě to ocení.

Přiveďte k nim vnoučata

I když s vašimi dětmi vycházíte skvěle, z času na čas jejich nechávejte u dědečka a babičky.

Všichni z toho budou mít radost. Kromě toho se prokázalo, že komunikace s vnoučaty chrání starších lidí před časným vývojem Alzheimerovy choroby.

Pomozte rodičům najít si svůj koníček

Mnozí samozřejmě mají své oblíbené aktivity, ale existují i ​​ti, kteří s tím potřebují pomoci. Zapište rodičů do čtenářského klubu, jděte s nimi hrát šachy do parku. Vymyslete něco, o co se budou zajímat. Je důležité, aby tato činnost zahrnovala komunikaci s lidmi.

Nechte je komunikovat s ostatními, vytvoří si tak si tak nové přátele, s nimiž zažijí radostné chvíle. Sociální aktivita jim pomáhá zůstat ve formě.

Vyberte se do přírody

Společné výlety do přírody jsou jedním z nejlepších způsobů, jak trávit čas společně. Čerstvý vzduch a ticho země dělají zázraky. Můžete jít klidně s rodiči na zahradu a pomoci jim sázet sazenice. Hlavní věcí je trávit čas společně, upřímně se promluvit a jednoduše si jen tak odpočinout.

Těchto 7 věcí je pouze příkladem projevu lásky k rodičům. Vy sami nejlépe víte, co vaši rodiče milují, jak s nimi komunikovat a jak je potěšit.

Hlavní věcí je nenechat rodičů samotě a nenechat jejich přemýšlet o stáří. Čím méně času jim zůstane na smutné myšlenky, tím lépe. Milujte a važte si svých rodičů, protože jen v jejich společnosti můžete zůstat tím malým bezstarostným a šťastným dítětem.