Mikrovlná trouba a její víceúčelové využití

0
(0)

Dalibor , 25. 10. 2022

Téměř každá domácnost má mikrovlnnou troubu, ale je pravda, že jen málokdo ji používá speciálně k ohřevu jídla. Podle názoru lidí se vlny vycházející z trouby mohou dostat do jídla a následně do vašeho těla. Škodlivé látky se pak mohou dostat do orgánů a způsobit zdravotní problémy.

Jiné využití

Mikrovlnná trouba by však neměla sloužit pouze k ohřevu jídla. Člověk je velmi vynalézavý, a tak není divu, že bylo vynalezeno mnoho dalších způsobů využití mikrovlnné trouby. Prozradíme vám některé z nich, které se mohou stát každodenní záležitostí vašeho života.

Příprava kávy v mikrovlnné troubě

Nenahraditelnou mikrovlnnou troubu lze použít nejen k rozmrazování a ohřívání potravin, ale také například k přípravě kávy. Ano, díky mikrovlnné troubě můžete z tradiční kávy udělat skvělý zážitek. Káva bude vypadat přesně tak, jak jste si ji dali ve své oblíbené kavárně. Díky mikrovlnné troubě můžete vytvořit luxusní nadýchanou pěnu. Mléko nalijte do sklenice s víčkem, pozor, musí být skleněné. Promíchejte ho, dejte na půl minuty do mikrovlnné trouby a hotovou pěnu lžičkou nalijte přímo na kávu. A je to!

Oloupejte ovoce a zeleninu

Mikrovlnná trouba je také skvělá na oloupání česneku. Vložte hlavičku česneku do mikrovlnné trouby, zapněte ji na plný výkon na 15 sekund a uvidíte, jak se z česneku pomalu odlupuje slupka. Poté jej jedním pohybem vyjměte a česnek je připraven k další přípravě. Podobným způsobem můžete použít i cibulové slupky.

Zdravé chipsy

Chcete něco dobrého na filmový večer? Zkuste si v mikrovlnné troubě připravit bramborové lupínky. Brambory nakrájejte na tenké plátky, rozložte je na plech vyložený pečicím papírem, přidejte trochu oleje, osolte a okořeňte podle chuti. Vložte plech do mikrovlnné trouby, zapněte ji na tři minuty a hlídejte brambory, aby se nepřipálily. Poté je otočte a vložte do trouby na další tři minuty. Tyto chipsy můžete připravit nejen z brambor, ale oblíbené jsou také z mrkve, jablek nebo dýně. Můžete vyzkoušet i cuketu. Nejenže se zbavíte večerních chutí, ale hlavně získáte i nějaké vitamíny.

Pomocí mikrovlnné trouby můžete z rajčat nebo jiné zeleniny či ovoce odstranit slupku. Stačí udělat krátký řez na rajčeti a vložit ho do spotřebiče. Zapněte ji na dvě minuty a kůže se snadno odstraní. Pokud ho však zapomenete naříznout, zelenina v mikrovlnné troubě exploduje.

Mikrovlnná trouba sterilizuje šálky

Vypláchněte sklenice a vložte je do mikrovlnné trouby. Zapněte plný výkon na 1,5-2 minuty. Tato doba by měla být dostatečná k odpaření vody. Sklenice rychle vyschnou a budou připraveny k dalšímu použití.


Domácí utěrky se často používají nejen k utírání nádobí, ale také rukou a kuchyňské linky. Pokud je chcete rychle osvěžit, můžete je vložit do mikrovlnné trouby. Namočte je, vložte do plastového sáčku a dejte na tři minuty do mikrovlnné trouby. Zápach a bakterie nebudou mít šanci a ušetříte spoustu peněz a času, pokud je nebudete hned dávat do pračky.

Zdroj: prosvet.cz