Máte doma tyto boty? Okamžitě je vyhoďte do koše! Mohou mít následky na vaše zdraví!

0
(0)

Dalibor , 03. 06. 2024

Už od roku 2002 jsou na trhu gumové boty Crocs. těchto bot se prodalo přes 300 milionů.

Jejich pohodlnost bohužel nezaručuje jejich nezávadnost

Veškerá argumentace této obuvi nevyhnutelně končí prohlášení “mně je to jedno, jsou pohodlné”.

Autoři tohoto výroku blaženě předpokládají, že boty, které hýčkají jejich chodidla, přece nemohou být špatné pro tělo. Pro mámy, batolata, personál nemocnic a všechny lidi, kteří naprosto zanevřeli na svůj zevnějšek, máme však nyní velmi špatnou zprávu.

Proti Crocsům se již postavila také věda

„Boty Crocs bohužel nejsou vhodné pro celodenní nošení. Tyto boty nedostatečně zpevňují patu. Když je pata nestabilní, mají prsty tendenci se svírat, což může vést k zánětu šlach, zhoršení deformit prstů, problémům s nehty, kuřím okům a mozolům. To samé se může stát také s žabkami či jakoukoli další podobnou obuví, u které není zpevněná pata,“ uvádí v rozhovoru pro Huffington Post Dr. Megan Leahyová, pediatrička z chicagského lékařského ústavu Illinois Bone and Joint Institute.

A i když klasické Crocsy mají zadní pásek, který patu chrání, stále jsou zde poměrně značné problémy. Jaké to jsou?

Ohýbají se v klenku

Jak uvádí Dr. Alex Kor, prezident organizace American Academy of Podiatric Sports Medicine, nejdůležitější součástí jakékoli boty je tzv. klenek, což je součást podpůrné konstrukce, která leží mezi patou a prsty a prochází pod klenbou chodidla.

„U pacientů je vyšší pravděpodobnost výskytu bolesti chodidel, pokud se jejich boty ohýbají v klenku. Do ordinace mi často chodí pacienti, kteří si stěžují na bolest klenby či paty, ale mají na sobě Crocsy,“ sdělil Kor rovněž reportérům Huffington Post. Crocsy poté označil za jakousi ikonu tohoto typu obuvi. Crocsy tedy nejsou pouze neohrabané a nevzhledné, ale také potenciálně nebezpečné.

A na závěr tady pro vás máme ještě jeden hezký tweet, který situaci této obuvi perfektně vystihuje:

If Donald Trump was a shoe he’d be a croc

— nobody (@sophieisnobody) May 24, 2016

Máte ve svém okolí někoho, kdo na ně nedá dopustit?