Masáž těchto bodů na dětských chodidlech jim pomůže se rychleji uklidnit. Berte to na vědomí

0
(0)

Dalibor , 06. 11. 2019

Mateřství s sebou přináší spoustu práce. Těhotenství, porod a potom samotná péče o narozené dítě. Když žena vidí plačící dítě, začne být nervózní. Zejména tehdy, pokud už vyzkoušela všechno. V tom případě vám nabízíme pomocnou ruku v podobě reflexologie.

Co je to?

Reflexologie je starodávná praxe čínské medicíny. V poslední době však začíná získávat na popularitě a používá se na řešení mnoha fyzických problémů.

Je to bezpečné, protože je to nejpřirozenější a nejméně invazivní metoda léčby.

Její podstatou je, že musíte masírovat rukama konkrétní části nohou, rukou nebo uší, někdy i pomocí různých nástrojů, olejů a pleťových vod.

Zde se nacházejí body, které musíte mačkat a masírovat, abyste uklidnili své plačící a neklidné dítě:

Špičky prstů na nohou - bolesti hlavy a zubů.
 

Stiskněte je, pokud vaše dítě trpí bolestmi hlavy nebo bolestmi zubů. Tato metoda je také vhodná pro léčení bolesti krku nebo zánětu středního ucha.

 

Střední část prstů na nohou - sinusové problémy.

Střed prstů je spojen se středem naší tváře, tj s dutinami. Na zmírnění nepohodlí v této oblasti těla zatlačte do středu prstů dítěte. tato metoda může být užitečná při respiračních chorobách a ucpaném nose. To samozřejmě neznamená, že musíte byste neměli navštívit lékaře. Jde spíše o usnadnění průběhu onemocnění.

 

Nárt - problémy v oblasti hrudníku.
 

S touto částí chodidla je spojena oblast hrudníku. Masáž této části zmírňuje přetížení hrudníku nebo chronické nachlazení, které způsobuje hromadění hlenu.

 

Bod pod nártem, střed chodidla - problémy uprostřed břišní dutiny.

Solární plexus se skládá ze skupiny nervů umístěných mezi žaludkem a plícemi. Je těžké zmírnit bolest v této oblasti kvůli velkému počtu nervových zakončení. Masáž však můžete dělat v horní polovině chodidla. Nachází se ve středu pod nártovou kostí.

 

Klenba chodidla - problémy v horní a dolní části břicha.
 

Když používáme reflexologii v této oblasti chodidla, můžeme dítěti pomoci s trávicími problémy, pálením žáhy nebo se střevní obstrukcí.

Masáž dolní poloviny oblouku pomůže vyrovnat se s trávicími problémy, zácpou a zánětem břišní dutiny.

Masáž horní poloviny oblouku uklidní dítě s problémy v horní části břicha.

 

Paty - problémy v oblasti pánve.
 

Problémy v této oblasti jsou obvykle spojeny se ztuhlými svaly a špatným držením těla. Mírným stisknutím paty můžeme zmírnit tyto bolest.

Pamatujte však, že reflexologie nenahrazuje žádné lékařské ošetření. Pomáhá jen uklidnit dítě.

Použili jste už na zmírnění bolesti tuto metodu?

👍 Tento návod je užitečný