Lékařská rada: využití pecek z avokáda a jejich zdravotní účinky

0
(0)

Bláha Tomáš , 26. 11. 2018

Představte si, že jste našli recept na nějaké lahodné jídlo, pro které budete potřebovat avokádo. Půjdete do obchodu, kupte si ho, připravíte si kuchařské dílo – a vše je v pořádku. Ale vzniká otázka, co uděláte s peckou? S největší pravděpodobností vyhodíte mezi odpadky. To ale nedělejte!

Pro užitečné vlastnosti jsou avokáda oceňovány po celém světě.

Toto měkké a šťavnaté ovoce podporuje hubnutí, rozděluje cholesterol v krvi, zlepšuje paměť a snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Mexičané ji například používají jako afrodiziakum a věří, že avokádo má vzrušující účinek. To nejsou všechny výhody tohoto ovoce, ale dnes to nebude o nich.

Hovoříme o pecce avokáda. Má silné antimykotické a antimikrobiální vlastnosti. Z tohoto důvodu pomáhá účinně bojovat proti virovým a infekčním chorobám. Zvyšuje také ochranné funkce těla.

Výhody avokáda

Díky svým protizánětlivým vlastnostem avokádová pecka pomáhá těm, kteří trpí artritidou a jinými chorobami kloubů. Mnohé studie potvrzují, že použití pecek může také poskytnout ochranu proti tvorbě cholesterolových plátů. Je to způsobeno velkým počtem vláken v pecce, které také pomáhají v boji proti hypertenzi a cukrovce.

Také dlouho se pecka avokáda používá k léčbě průjmu, bolesti svalů, ledvin a jaterních onemocnění. Tvrdí se, že použití pecek má protirakovinný účinek. Jak vidíte, používání pecky pro tělo je velmi skvělé. Zůstává pouze jedna otázka, jak ji můžeme použít? A máme několik receptů.

Nejužitečnější čaj

Pro všechny tyto recepty budete potřebovat drcenou avokádovou pecku. Musíte odstranit horní hnědou kůru, jemně nakrájíme vnitřek a pečeme ji v troubě. Měla by se trochu zahalit a ztmavnout červeně. Po ochlazení sušte a rozemelte pecku v mlýnku na kávu.

Avokádový čaj

Ingredience

  • 1 čaj. lžička mleté ​​avokádové pecky
  • 300 ml vody

Příprava

Zalijte prášek teplou vodou a odstavte na 7-8 hodin. Můžete nechat odstavit přes noc.
Pijte čaj 30 minut před snídaní. Jeden hrnek bude stačit, protože prostředek je velmi silný. Tento čaj pomůže vyčistit ledvinové kameny a žlučník od kamenů.
tinktura

Tinktúra

Ingredience

  • 1 čaj. lžička mleté ​​avokádové pecky
  • 0,5 l bílého vína

Příprava

Zalijte avokádový prášek vínem a nechte louhovat 10 dní.
Použijte 2 lžíce dvakrát denně. Víc netřeba, protože prostředek je dostatečně silný. Tento lék se používá k prevenci různých nemocí.

Avokádová pecka lze použít pro venkovní použití. Například, pokud smícháte avokádový prášek s alkoholem a necháte louhovat na týden, dostanete vynikající prostředek na natírání svalů a kloubů. Při migréně natírejte zadní část hlavy.

Můžete také vytvořit pastu, která vysuší pupínky a vře, vyléčí pokožku. Za tímto účelem promíchejte malé množství prášku s horkou vodou a připravte tenkou pastu. Směs by se měla aplikovat na 10-15 minut na postižené místo, dokud pupínky nevyschnou.

Stále je možné vytvořit obnovující masku na vlasy, která je osvětlí a rozzáří. Potřebujete jen trochu promíchat kousek prášku z kosti s ricinovým olejem a nechat odstát na jeden den. Naneste masku na pokožku hlavy a nechte ji hodinu, pak omyjte teplou vodou a šamponem. Pouze pokud jsou vlasy přirozeně mastné, je lepší tuto masku nepoužívat.

Akné

Nyní znáte mnoho užitečných receptů a zdá se nám, že je to dobrý důvod, proč už nemusíte vyhazovat pecky avokáda. Jen si pamatujte, že byste neměli horlivě přijímat tyto prostředky, aby nevznikly nežádoucí účinky. A v případě vážných onemocnění nezapomeňte konzultovat s lékařem před použitím prostředků z pecky.

Pečujte o sebe a své zdraví!

A jaké recepty s avokádovou peckou znáte? Nezapomeňte je sdílet v komentářích.

👍 Tento návod je užitečný

Jak udělat spirálové pečené brambory? Návod

21. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)

Jak vařit těstoviny bez hrnce? Návod

21. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)

Jak si vybrat v obchodě kvalitní chleba? Návod

22. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)