Léčivý domácí nápoj proti nachlazení a chřipce, který nemoci vyléčí

0
(0)

Tomáš , 29. 11. 2018

Kurkuma, zdraví z přírodní lékárny! Mnozí ji známe pouze jako barvivo v kuchyni nebo dochucovadlo a opět jen barvivo při přípravě číny a jiných pokrmů z kari koření. Ve východních kulturách jsou však zázračné vlastnosti kurkumy známy již celá tisíciletí, a to nejen v kuchyni! Zde je 14 důvodů, na co je dobré mít doma po ruce kurkumu.

14 a stále ne dost!

Kurkuma dokáže porazit artritidu!

Nápoj zvaný “zlaté mléko” je jedním z nejúčinnějších prostředků, jak porazit bolavé klouby.

Budete potřebovat:

  • 2 polévkové lžíce kurkumy
  • 1 sklenice mléka
  •  1 sklenici vody

Postup:

Smíchejte, povařte a vypijte. Nápoj můžete v ledničce skladovat až jeden měsíc.

Kurkuma v tabletách je vynikajícím nástrojem v boji proti psoriáze

Než si tento lék koupíte v lékárně, zkontrolujte, že neobsahuje žádné chemické přísady. Zbavit se nepříjemného onemocnění vám pomůže jen léčivo s 95% výtažkem z kurkumy.

Pokud kurkumu zkombinujete s květákem, pomůžete si při rakovině prostaty.

Manželky, připravujte svým protějškům pečený nebo zapékaný květák posypaný předtím dostatečným množstvím kurkumy.

Anemičtí lidé by měli užívat kurkumu klidně i samotnou

Jelikož je to trochu nepříjemné, dejte si na čajovou lžičku medu zhruba ¼ čajové lžičky kurkumy. Prášek ani neucítíte, ale do těla poputuje v plné dávce. Samozřejmě, ráno nalačno!

Cukrovkáři pozor!

Kurkuma snižuje hladiny cukru v krvi, ale bojuje i proti obezitě. Užívejte ¼ čajové lžičky kurkumy třikrát denně vždy před jídlem a vaše výsledky budou mnohem lépe.

Kurkuma má vynikající antibakteriální účinky, takže pokud se říznete nebo si vyrobíte ranku jakýmkoli jiným způsobem, klidně ji namísto dezinfekčního prostředku zasypte kurkumou. Říkáme, přirozeně, o malých rankách, ne o hlubokých ranách, které vyžadují pořádný zákrok!

Vědci potvrdili, že účinnou prevencí proti rakovině prsu je denní konzumace jedné čajové lžičky kurkumy denně. Přidejte si ji do čaje nebo kávy. Můžete poznat nové netradiční chutě orientu.

Málokdo ví, že kurkuma je i fantastickou detoxikační přísadou, která se v kombinaci s mléčnými bílkovinami postará o stoprocentní očistu vašeho těla už během jedné noci. Dejte si jednu lžičku do sklenice mléka s medem večer před spaním a do rána vás nejen přežene, ale hlavně pročistí.

Při bolestech v krku a kašli je dobré naordinovat si kurkumu. Výplach hrdla je sice trochu nepříjemná věc, ale z kloktání ještě nikdo nezemřel. Připravte si léčivý roztok z čajové lžičky soli, ½ čajové lžičky kurkumy a sklenice teplé vody. Kloktejte kolik svedete. Uvidíte, že se vám bolavé hrdlo polepší.

Oranžový prášek vám pomůže i při popáleninách. Pokud jste chytili horký hrnec nebo jste si nechtěně obarili prst a nemáte po ruce rostlinu aloe vera, použijte prášek z kurkumy. Nasypte si ho na bolavé místo a nechte, ať vykoná, co má.

Otoky a otlaky zmírní kurkuma rozmíchaná s troškou másla. Udělejte si z těchto ingrediencí kašičku a natřete si jí postižená místa. Už po několika minutách se vám od bolesti uleví.

Kurkuma se používá i v kosmetice, zde s ní však opatrně, protože barví. Většinou ji využívají v pleťových maskách, protože obnovuje a regeneruje pokožku, vyhlazuje povrchové vrásky a dokonce zužuje póry.

Při bolestech hlavy si dejte sklenici mléka nebo teplého heřmánkového čaje s přidáním špetky kurkumy. Je to přírodní léčivo, které se v daleké Indii pro tento účel používá běžně.

A pokud chcete zhubnout, pak do svého jídelníčku rozhodně zařaďte i kurkumu. Ideálně v nápoji z 500 ml převržení vody, 3 lžic černého čaje, špetky skořice, 3 plátků zázvoru a 1 lžíce kurkumy s 1 lžící medu. Vychlazený nápoj pijte namísto ranní kávy a kila půjdou dolů jedna radost.

Jaké máte s kurkumou zkušenosti vy? Dejte nám vědět v komentářích.