Kombinace Alpy a hřebíčku dokáže neuvěřitelné věci. Nebudete se stačit divit výsledkům

0
(0)

Tomáš , 18. 06. 2024

Koření hřebíček je všem dobře znám, ale často na toto koření MIMO vánoční období zapomínáme a mnoho z nás ani nezná prospěšné látky, které všechny obsahuje. Slutečnost je ale taková, že nám hřebíček může nabídnout hodně pomoci pro naše tělo. 

Hřebíček

Toto koření pochází z Moluckých ostrovů. Většina z nás využívá hřebíček jako koření do vánočního cukroví nebo do svařeného vína, ale hřebíček má mnohem širší možnosti využití. 

Desinfekce

Mluvíme-li o hřebíčku, hovoříme nejen o mimořádně zvláštním druhu chuti, ale navíc o čištění s lokálně desenzibilizujícími dopady. Jeho chuť obsahuje základní olej, jehož primární částí je sloučenina známá jako eugenol - tato sloučenina má lokálně analgetické účinky a je často využívána ve stomatologii.

Často se přidává k mycím prostředkům, jednotlivci ho dokonce využívají, když jsou zaskočeni bolestmi zubů - je předepsáno kousat hřebíček na bolavý zub, což není příliš chutné, ale s největší pravděpodobností vám bude představovat určité zmírnění bolestí.

Alpa a hřebíček

Možná se zamyslíte nad tím, co se stane, když smícháte toto koření společně s Alpou.
Máme pro vás neuvěřitelný tip, na který se můžete spolehnout v případě, že vás zaskočí neuvěřitelný kašel.

Sirup proti kašli

Smíchejte 60 ml alpy s 25 kousky hřebíčku, protřepejte směs a poté nechte hřebíček v alpském prostředí v každém případě 24 hodin. 

Užívání

Domácí lék užívejte po 1 lžičce před spaním jako prevenci či při kašli i během dne.