Když kvetou pampelišky, vždy si natrhám několik květin a zaliji je obyčejným olejem: je to zázrak pro zdraví!

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Léčí artritidu, dokáže rychle odstranit bolesti kloubů, bolesti hlavy a křeče. Navíc roste přímo pod nosem. Z pampelišky si můžete vyrobit skvělý olej. Pampelišky zahrádkáři obvykle považují za vytrvalý plevel. Ti, kteří se jí zbavují, však stále dělají chybu.

Pampeliška má léčivou moc

Dokáže odstraňovat horečku a záněty a hroutit otoky, oteklá prsa a namožená záda a krk. Její protizánětlivé vlastnosti jsou velmi prospěšné při léčbě artritidy a dny. Na toto onemocnění existuje řada dalších přípravků, o kterých jsme psali zde. Tento pampeliškový zázrak si můžete snadno vyrobit doma.

Snadná příprava

Ano, pampeliškový olej si můžete koupit. Ale proč byste to dělali? Tato bylina je tak rozšířená, že si ji můžete dát kdekoli na louce nebo v parku. Jen se ujistěte, že pampelišky nejsou chemicky ošetřeny žádnými pesticidy nebo že nejsou v blízkosti silnice.

Složení

  • čerstvě natrhané pampelišky
  • mandlový nebo olivový olej
  • půllitrová skleněná nádoba
  • filtr
  • jemná tkanina
  • skleněná láhev

Pomalá příprava

Za suchého a slunečného počasí nasbírejte pampelišky. Natrhané květy rozprostřete na utěrku nebo kuchyňskou papírovou utěrku a nechte 24 hodin stát.

Pampelišky v sobě zadržují velké množství vody a potřebují čas na zaschnutí. Pokud je nenecháte řádně uschnout, získáte příliš vodnatý olej. Počítejte s tím, že květy trochu vyschnou.

Poté je přeneste do nádoby. Květy zalijte olejem a nádobu uzavřete. Umístěte na slunné místo na 3 týdny. Když květy začnou hnědnout, vymačkejte olej přes gázu do sterilizované láhve z tmavého skla. Pampeliškový olej skladujte na tmavém a chladném místě.

Rychlá příprava

Pokud nechcete čekat, můžete použít rychlejší postup. Do hrnce přidejte rostlinný olej a pampeliškový olej. Směs míchejte ve vodní lázni 30-60 minut na nejnižším stupni. Poté ji vložte do nádoby a nechte ji jeden den na slunci. Poté postupujte jako v předchozím případě. Směs sceďte a nechte ji na chladném a tmavém místě.

Jak používat

Trpíte-li onemocněním jater a žlučníkovými kameny nebo trpíte-li zácpou, ale také gastritidou a dalšími gastrointestinálními problémy, užívejte 1 polévkovou lžíci 3x denně před jídlem.

Při bolestech kloubů potírejte olejem bolestivá místa 2-3krát denně (tento olej má také analgetický účinek). Olej můžete použít také do salátů - budou mít opravdu výjimečnou chuť.