Jak zrychlit metabolismus a začít hubnout? Tajemství, rady a pravda rychlého hubnutí

4.1
(48)

Dalibor , 24. 09. 2022

Pokud jste se pokoušeli alespoň jednou v životě zhubnout, pravděpodobně jste narazili na množství protichůdných informací, avšak všechny s nejasným výsledkem. Tento postup již pomohl zhubnout mnoha lidem a proto se chceme s vámi podělit o cenné rady, které fungují!

Hubnutí není věda

Cenné rady, které fungují

1. Ráno začněte dvěma sklenicemi čisté vody , které vypijete na lačný žaludek. Můžete přidat pár kapek citrónové šťávy. Pomůže to nastartovat metabolismus.

2. Nevynechejte snídaně a konzumujte je cca 10 – 15 minut po vypití vody a nejdříve 20 minut po probuzení! Ideální snídaně obsahují vařená vejce a různé neslazené obilniny.

3. Dodržujte zásadu, že 30 minut po jídle nepijte. Umožní to rychleji vstřebání živin a tato pitná pauza prospěje i trávení.

4. Ideální čas na večeři je 3 – 4 hodiny před spaním.

5. Naučte se milovat střídavou sprchu. Zlepšuje krevní oběh, zrychluje metabolismus a někdy pomůže i s celulitidou, protože celkově prospívá pokožce.

6. Jídlo důkladně žvýkejte. Je to důležitější, jak se na první pohled zdá. Čím lepší jídlo pózujete, tím snadněji ho tělo stráví. Vyhnete se tak Těžební a žaludečním potížím.

7. Pamatujte, že pocit sytosti nepřichází okamžitě . Trvá to asi 20 minut, proto si raději naložte méně a dopřejte si čas.

8. Pohár s vodou mějte vždy po ruce a dodržujte pitný režim. Pohár vody za 1 hodinu, to je perfektní norma!

9. Pozor na ořechy! Jsou výborné pro mozek a prospívají zdraví, ale obsahují mnoho kalorií. Proto si je můžete dopřát pravidelně, ale jen v malém množství.

10. Odborníci často při dietě nedoporučují brambory . Ve skutečnosti je to však skvělá plodina, protože i malé množství zasytí a pokud to s nimi nepřeženete, nemusíte se bát ani příliš velkého množství kalorií. Důležitá je zejména jejich příprava. Vyhněte se hranolkům, zda opékaným a upřednostněte vařené brambory.

11. Není chléb jako chléb. Při chlebu a pečivu si obzvlášť dejte záležet na tom, aby nebyly z bílé mouky. Pravé celozrnné pečivo poznáte podle toho, že je těžší a hutnější, než běžné bílé chleby a pečivo.

12. NIKDY nepijte horké nápoje (čaj a kávu) s cukrem! Je mnohem snazší vzdát se toho, jak pak spálit tyto zbytečné kalorie navíc

13. Nejlepším nápojem pro ty , kteří chtějí zhubnout, je zelený čaj. Pijte 2 hrnky denně, ne však nalačno!

14. Jednoduchá prochází je nejlepším přítelem vašich nohou a je velmi prospěšná i pro hubnutí. Už 30 minut rychlé chůze denně stačí k zachování přiměřené hmotnosti a zlepšení nálady.

15. Sledujte své držení těla. Pokud budete mít záda narovnaná, váš metabolismus bude pracovat rychleji. Začněte ještě dnes ao 2 dny to už bude pro vás samozřejmostí. Uvidíte ten rozdíl!

16. Nekupujte sladké šťávy a džusy. Mají více cukru než vitamínů! Nevěřte ani nápisem na obalu, které uvádějí “100%” nebo “bez cukru” atd. A samozřejmě platí to io žvýkačkách!

17. Věnujte pozornost čerstvé zelenině. Ta by měla být neodmyslitelnou součástí vašich jídel, protože je ve většině případů nízkokalorická, je plná vitamínů a potřebných živin a zároveň zasytí.

18. Jezte více potravin, které obsahují prospěšné bakterie pro vaše trávení jako jsou kefír, neslazený jogurt apod.

19. Když máte při jídle pocit, že je váš žaludek plný na 80%, vstaňte od stolu. Toto je zlaté pravidlo a při redukci hmotnosti byste nikdy neměli jíst úplně dosyta.

20. Dopřejte si kvalitní spánek! Studie ukazují, že lidé trpící chronickou nespavostí jedí 1,5 krát více, než by měli!

21. Sledujte své tělo a váhu. Ideální ztráta na váze je 1 – 1,5 kg za týden. Pomalé hubnutí je cesta k trvalému úspěchu!

22. Připravujte si jídla dopředu sami doma. Restaurační strava většinou obsahuje příliš mnoho soli, koření nebo tuku. Nad jídlem, které si připravíte sami máte mnohem lepší kontrolu.

23. Další zlaté pravidlo: Jezte pouze skutečné potraviny! To znamená, že se vyvarujte polotovarem a jinému zpracovanému jídlu a sáhněte raději po “čistých” surovinách, které si pak připravíte podle chuti. Libové maso je povoleno, na klobásky však raději zapomeňte. Ryby jsou nutností, avšak ne ty v konzervě. Zavařeniny nahraďte raději syrovou zeleninou.

24. Pohyb je důležitý. Nemusíte hned podávat sportovní výkony, ale zkuste se soustředit na to, abyste se více hýbali iv běžném životě. Vyměňte auto za procházku, výtah za schody apod.

25. A nakonec, nastavte se na to, co je důležité. Chcete-li dosáhnout svého cíle, je třeba si uvědomit, zda chcete mít zdravou váhu a pěknou postavu, nebo je pro vás důležitější jídlo z fast foodů, zda trojitá porce zmrzliny.

Přejeme hodně štěstí a úspěchů při hubnutí!