--> --> Jak vybrat v obchodě ten správný a chutný meloun? Triky, jak koupit nejsladší meloun - iRecept

Jak vybrat v obchodě ten správný a chutný meloun? Triky, jak koupit nejsladší meloun

-->
-->
4.9
(74)

Tomáš , 18. 06. 2024
-->

Jasným spojením je léto a meloun. Bez vychlazeného a sladkého melounu si léto snad ani nedokážeme představit. Přinášíme vám ale triky, které vám usnadní výběr toho správného melounu do horkých dnů. Nákup melounu už vám nikdy nebude trvat déle než 3 minuty.

Jak vybrat nejsladší meloun?

Pokud k výběru melounu znáte tyto triky, nebude vám trvat dlouho najít v obchodě ten správný. Nebude tak nutné v obchodě trávit více času než je potřeba a navíc bude zaručené, že si doma vy i celá rodina dokonale pochutná.

-->

Váha

Správně zralý meloun poznáte tak, že bude vážit více, než byste na první pohled řekli. Postačí Vám tedy, když zvážíte dva na pohled stejné melouny a vyberete ten těžší. Zaručujeme, že bude chutnat lépe!

Barva

Dalším důležitým znakem zralosti je barva. Jak to ale poznat? Jednoduše, meloun, který je zralý bude mít tmavší barvu – tmavě zelenou. Světlým melounům se tak obloukem vyhýbejte.

-->

Skvrny

Ano, je tomu tak! Správně zralý meloun poznáte i podle jeho skvrn. Melouny, jež mají na sobě velké žluté skvrny, jsou tou správnou volbou. A obecně platí, že čím více skvrn meloun má, tím je sladší a chutnější.

Zvuk

Ano správně, i podle zvuku lze poznat chutný meloun. Stačí na meloun pouze zaklepat a čekat, jaké zvuky vydá. Pravidlem chutnosti je dutý zvuk. Uslyšíte-li tedy dutý zvuk, pak jste vybrali ten správný meloun.

-->

Pohlaví

Možná byste tomu nevěřili, ale u melounů můžete rozlišovat i podle pohlaví. Dívky zpravidla chutnají lépe. Poznáte je tak, že jsou většinou menší a mírně zploštělé.

Vůně

Každý zdravý a svěží meloun je typický krásnou vůní. Setkáte-li se s melounem, jenž nevoní, s velkou pravděpodobností byl pěstován nepřirozeným způsobem.

-->

Stopka

Skvělým indikátorem zralosti melounu je také stopka. Správně by stopka měla být žlutá až nahnědlá. Vidíte-li stopku zelenou, je to jasné znamení, že je meloun nedozrálý.

Vybrat ten správný meloun není tak složité, že? Pevně věříme, že se od teď budete uvedenými tipy řídit a ulehčíte si tak výběr chutného melounu.

-->