Jak uvolnit ucpané dutiny pouze s pomocí vašich prstů

0
(0)

Dalibor , 09. 05. 2024

Nebaví vás trápení s ucpaným nosem během rýmy nebo nachlazení? V tomto článku vám prozradíme jednoduchý způsob, jak provést uvolnění tlaku v ucpaných přínosných dutinách.

Nejlepší na něm je to, že účinkuje nejen při běžných infekčních chorobách dýchacích cest, ale například i při alergiích.

Zvýšený tlak v ucpaných dutinách bývá často způsoben nahromaděním lymfatické tekutiny v okolí hlavy a krku.

Uvolnit jej lze pomocí jemné masáže konkrétních míst, která zlepší průtok lymfy a zabezpečí přísun imunitních buněk do místa infekce.

Jak to funguje

Náš lymfatický systém je tvořen sítí lymfatických cév, uzlin a orgánů, jejichž hlavním úkolem je odvádět z tkání nahromaděné tekutiny a zbavovat tělo toxinů.

Lymfatické cévy přenášejí lymfu - tekutinu, která navíc obsahuje bílé krvinky a ty roznáší do celého těla, aby v místech zánětu mohli bojovat s infekcí.

Když je lymfatický systém narušen, trpí tím i vaše zdraví.

V těle se nacházejí stovky lymfatických uzlin, přičemž většina z nich je v přední části, proto jsou poměrně snadno dostupné pro lymfatickou masáž.

Doporučuje se vyhradit si 15 minut, během kterých sami na sobě takovou masáž provedete.

Zrychlením toku lymfy z tkání rychleji odstraní toxické a odpadní látky a výrazně zvýší schopnost těla potlačit infekci.

Kdy masáž neprovádět

Uvedená masáž se nedoporučuje jen v několika málo případech, a to pokud máte:

horečku

problémy oběhové soustavy

onemocnění srdce

aktivní krvácení

rakovinu

nebo, pokud jste těhotná

Pojďme se nyní podívat na to, jak tuto masáž provést.

Postup provedení masáže

1. Pohodlně se usaďte a pár krát se zhluboka nadechněte a vydechněte.

2. Pomocí prsteníček na obou rukách si najděte konce klíčních kostí pod krkem. Prsteníček, prostředníčky a ukazováčky pak položte to důlků těsně nad ně.

3. Jemnými krouživými pohyby si daná místa několik minut masírujte. Můžete si při tom i překřížit ruce, pokud se vám to takto bude dělat snadněji.

4. Následně přejděte na masáž krku od uší směrem dolů, abyste podpořili tok lymfy. Proveďte 50 až 100 takových pohybů oběma rukama na obou stranách krku.

5. Nyní dělejte totéž, avšak na zadní části krku šikmo směrem dolů a dopředu.

6. V další části si vytvořte na rukou mezeru mezi prostředníkem a prsteníčkem ve tvaru písmene "V" (jako vulkanijské pozdrav ve filmu Star Trek). Následně si masírujte místa kolem uší směrem odshora dolů. Opět proveďte 50 až 100 takových pohybů.

7. Poté opakujte bod 5.

8. Potom opakujte bod 4.

9. Nakonec opakujte bod 3.

Závěr

Příště, když vás budou znovu trápit ucpané přínosné dutiny, určitě vyzkoušejte tuto jemnou lymfatickou masáž. Její účinností budete mile překvapeni!

A také, pokud se vám tento článek líbil, určitě ho nezapomeňte sdílet se svými přáteli a známými.