Jak se zbavit tělesných obtíží a zlepšit tělu funkce pomocí čínské akupresuru? Zmáčkněte bod na těle. Vietnamci mu říkají bod šťastného života

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Tai Chong. Toto né tolik známé slovo v sobě skrývá čínské označení bodu akupresury, které odborníci v oboru považují za nejdůležitější bod celého těla. Tento bod nahmatáte na nártu chodidla a je spojený s mnoha tělesnými funkcemi a obtížemi, kterým mnoho lidí během svého života čelí ale tento bod, který jim může změnit život přehlížejí. Snažte se tento bod pravidelně masírovat maximálně 2 minuty a zbavíte se všech potíží. Za pokus to stojí ne ?

Čínská akupresura byla testována po mnoho tisíciletí

Pravděpodobně jste už někdy slyšeli o akupresuře. Je to soustava bodů na povrchu našeho těla, které jsou propojeny s vnitřními orgány a jejich masáží je možné obnovit jejich funkci do normálu. Takže pokud známe správné body, můžeme se během několika minut zbavit bolesti a různých chronických onemocnění. Existuje však velké množství těchto bodů a pouze skuteční zkušení mistři přesně vědí, kam dosáhnout, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku. Tu a tam se však objevují některé jejich znalosti, které pomáhají milionům trpících.

Jeden takový bod je také Tai Chong, také známý jako LV-3. Tento bod se nachází na nártu a je překvapivě spojen s řadou různých míst, a tedy také s fyzickými obtížemi, které dnes postihují mnoho lidí. Patří sem například bolesti hlavy a závratě, žaludeční vředy a obecné trávicí potíže, ale také problémy se zrakem. Pravidelná masáž tohoto místa vás může zbavit nejen průjmu, zácpy, zvracení nebo nevolnosti, ale také nespavosti, podrážděnosti, deprese a stresu. Výzkum dokonce ukázal účinnost masáže tohoto bodu proti třesům způsobeným Parkinsonovou chorobou.

Jak najít bod LV-3 nebo Tai Chong?

Chcete-li najít toto zázračné místo, najděte bod, kde se setkávají špička a prsten na noze. Je umístěn ve vzdálenosti asi dvou prstů od spojení mezi prvním a druhým prstem. To, že jste tento bod našli, snadno poznáte podle toho, že je citlivější než jiná místa v jeho blízkosti.

Pro správnou účinnost musí být použit správný tlak. Zatlačte a držte tento bod ukazováčkem nebo prostředníkem po dobu 2-3 sekund. Poté mírně nasměrujte směr tlaku na kost vedoucí od druhého prstu. Poté stisknutím na 5 sekund uvolněte a opakujte. Masírujte předmět každý den po dobu 2 minut. Pokud chcete masírovat krouživými pohyby, nasměrujte to proti směru hodinových ručiček.