Jak se zbavit mlžení oken v autě, když prší? Jednoduchý trik, který mlžení vyřeší

0
(0)

Dalibor , 23. 09. 2022

Zamlžená okna ve vozidle nejen že ruší řidiče, ale brání bezpečné jízdě na silnici. Okna se v zimě a deštivém počasí často zamlžují v důsledku teplotních rozdílů.
Špatná viditelnost na silnici může způsobit dopravní nehodu, proto byste měli vědět, proč se okna v automobilu zamlžují.

Existuje několik důvodů

V zimě se okna zamlžují v důsledku koncentrace, která se vytváří interakcí teplého a studeného vzduchu.

Opilí cestující v autě přispívají k zamlžování oken v autě, protože alkohol má tendenci absorbovat vlhkost. Stejně tak i lidé, kteří jdou autem po bujaré noci.

Sklo se často zamlžuje v důsledku nadměrné vlhkosti. Důvodem může být například mokré oblečení, rohože a autosedačky. Když si v autě zahřejete, vlhkost se začne vypařovat a okna se zamlžují. Nenechávejte v autě mokré předměty a včas odstraňte nahromaděnou vodu z koberečků pod nohama.

Pokud je filtr na čištění vzduchu v automobilu zkažený, budou přes něj procházet částice prachu a vzduchu, a proto budete mít problém se zamlženými okny. Pravidelné vyměňování vzduchového filtru vám pomůže.

Abyste zabránili zamlžování skla během deště, musíte v automobilu zajistit dobré větrání. Okna pak zůstanou uvnitř suché a nezamlžují se. Sledujte stav senzoru, který reguluje činnost klapek ventilu.

Jak očistit zamlžená okna v autě

Chcete-li vyčistit boční okna a čelní sklo, musíte nejprve zapnout topení. Potom nasměrujte teplý proud vzduchu na sklo. V zimě musíte být opatrní, protože prudká změna teploty může vést k prasknutí skla.

Abyste zabránili zamlžování skla v deštivém počasí, vyfoukejte je mírně teplým nebo studeným vzduchem.

Ihned po nastartování motoru zapněte vyhřívání tak, aby se zadní sklo nemlžilo.
Pokud má vozidlo funkci recirkulace vzduchu, použijte ho během jízdy, aby se již více okna nemlžilo. Pravidelně provádějte úplné sušení interiéru, zejména v období dešťů a těsně před zimou.

Skvělý trik pro zamlžená okna

Natřete okna automobilu pomocí jakékoliv pěny na holení. Okna se přestanou mlžit, a to iv těch najnepredvídateľnejších podmínkách. Zajímavé je, že v závislosti na tom, jakou pěnu použijete, může být efekt silnější nebo slabší. Tato metoda se však vyplatí. Nezapomeňte na ni, když se budete holit!

Video: