Jak se zbavit angíny a bolesti v krku během jediného dne

4.8
(54)

Dalibor , 20. 12. 2019

Bolesti krku, hnisavá angína či zánět mandlí jsou nejen velmi nepříjemné, ale často dělají polykání přímo nemožným. Různé sirupy a kapky z lékárny sice naslibují okamžité výsledky, ale skutečnost bývá často jiná.

Přírodní lék

Měli byste proto zvážit upřednostnění přírodních léků. Dnes máme pro vás připraven jeden opravdu dobrý. Jde o poměrně starý tradiční recept, který dokáže ulevit od bolestí v krku obvykle již do 4 hodin. To z něj dělá vhodného kandidáta, který by neměl chybět ve vaší domácí lékárničce, což platí zvláště v těchto zimních a jarních měsících.

Postup přípravy

Na výrobu tohoto domácího léku na angínu a bolesti krku postupujte následovně:

  1. Vezměte 50 gramů kmínu, zalijte ji 200 ml vody a přiveďte to do varu.
  2. Vařte 15 minut na mírném plynu s trochu pootevřenou pokrývkou (dávejte pozor, aby to příliš nepenilo).
  3. Po dovaření byste měli získat hustou směs podobnou kávové usazenině.
  4. Tekutinu sceďte a dolijte do ní 50 ml vody.
  5. Znovu to přiveďte do bodu varu a po jeho dosažení vypněte plyn.

Po vychladnutí do vývaru přidejte polévkovou lžíci jakéhokoliv alkoholu nad 40% (vodka, whiskey, brandy a podobně).

Hotovo, váš elixír je hotový!

Užívání

Užívejte tento elixír každou půl hodinu po 1 polévkové lžíci. Měli byste se začít cítit lépe po 2 hodinách. Po 4 hodinách by vaše příznaky bolesti v krku nebo anginy pectoris měly úplně zmizet. Budete moci znovu polykat a znovu si vychutnat jídlo.

V případě silné hnisavé anginy pectoris, pokud bolest nepřestane po 4 hodinách, pokračujte v používání lektvaru. Nepřestávejte, dokud nezískáte jasné zlepšení příznaků. V těžkých hnisavých stavech krku a mandlí je vždy důležité vyhledat lékařskou pomoc, protože existují závažné komplikace. Domácí léčbu v tuto chvíli používejte pouze jako doplněk k léčbě předepsané lékařem.Upozornění

Samozřejmě, během nebo po této kúře byste neměli řídit , případně vykonávat jinou činnost, kterou by mohl ovlivnit alkohol. Nezapomínejte, že i ten je součástí elixíru.

Tento recept je určen pro dospělé lidi a případně starší děti.

Menším dětem ho nedávejte kvůli obsahu alkoholu a také proto, že ony by měly být pod dozorem lékaře. Kromě toho s jejich léčbou není vhodné experimentovat.

Uvedená kúra funguje nejlépe u pacientů, které trápí bolesti v krku, hnisavá angína nebo zánět mandlí. Pokud je vaše situace nějak specifická, poraďte se nejprve s lékařem.