Někteří lidé si kupují maso na trhu, jiní důvěřují jen supermarketům. Bohužel oba dostanou maso se stejným množstvím antibiotik a růstových hormonů.
Zvířata na farmách jsou drženy v strašných podmínkách, proto jsou vystaveny různým nemocem. Na boj proti těmto chorobám používají výrobci masa antibiotika.
Mohou se podávat i zdravým jedincům pro účely “prevence”. Koneckonců, zvíře může zemřít zničehonic – kvůli špatné péče, používání nekvalitního krmiva atd.
Hotový kus masa může být napaden antibiotiky, aby se zvýšila jeho trvanlivost. Tento produkt bude vypadat čerstvě io několik dny později.
Hormony se používají na zrychlení růstu zvířat na maso a na zvýšení lze vydojení mléka. I toto jsou důvody, proč začnou zvířata trpět různými onemocněními. Antibiotika však přijdou opět na pomoc.
Využití léků je nezbytné – bez nich by na farmách pro hospodářská zvířata v důsledku epidemie, velká část zvířat zahynula. Zodpovědný člověk však musí přísně kontrolovat dávku léků a dobu jejich růstu.
Jak to je zvykem, jsou to především prodejci masa, kteří mají obavy z dosažení maximálního zisku. Obavy o zdraví klienta nejsou pro ně velmi zajímavé.
To platí jak pro průmyslových gigantů, jakož i pro ty, kteří prodávají drůbež, vepřové maso nebo hovězí maso.
Konzumace takového masa má za následek, že tisíce pacientů již nedokáží odolávat infekcím – jejich tělo se stává imunním vůči antibiotikům v důsledku konzumace masa obsahujícího antibakteriální léky.
Nikdo nekontroluje výrobců masa?
Kontroly jsou jen selektivní a ani zaměstnanci hygieny a epidemiologické stanice nemohou zaručit jejich kvalitu. Koneckonců, dnes jsou na trhu stovky antibakteriálních léčiv, ale zkontrolováno jsou jen některé.
Kromě toho, takový lék může být zakázán, pokud jeho množství přesahuje 100-násobnou normu.
Pamatujte, že většina antibiotik se dostává do drůbežího masa.
Méně přípravků obsahuje vepřové a hovězí maso. Nezapomeňte požádat prodejců o certifikát produktů, které jsou na regálech obchodu. V supermarketech vám ho musí poskytnout. Bohužel je pravděpodobné, že v něm nenajdete informace o “Antibiotika”. Navíc analýza antibakteriálních léků je finančně nákladný proces.
Maso si připravujte alespoň 1 hodinu, abyste zničili strukturu antibiotik. Pokud jde o kuře, první vývar z něj je třeba přecedit.
Pokud je to možné, pořiďte si maso od důvěryhodných soukromých prodejců. Může být dražší, ale obsahuje méně léků (pokud vůbec nějaké), což znamená, že je bezpečnější i pro vaše zdraví.
Jak jste na tom vy? Kupujete maso od domácích dodavatelů nebo v supermarketech?