Jak často si měníte spodní prádlo? Toto jsou zdravotní následky, které vám hrozí!

0
(0)

Dalibor , 29. 05. 2024

Výzkum, který byl proveden mezi více než 1 000 ženami, přinesl šokující výsledky.

Jedna z pěti žen nosí stejné kalhotky několik dní v kuse, což zvyšuje riziko infekce

Podle odborníků je to ideální místo pro množení bakterií. Důsledkem může být i prostý zápach nebo plísňové infekce.

Průzkum, kterého se zúčastnilo více než 1 000 žen, provedený platformou The Derm Review, zjistil, že 21 % respondentek nosí stejné kalhotky několik dní v kuse.

Každá desátá žena nosí stejné kalhotky tři a více dní

To znamená, že tento zlozvyk je častější, než si většina lidí myslí.

Mezi důvody tohoto zvyku patřil nedostatek času ráno, únava večer, šetření vodou a snížení množství prádla.

Více než polovina (55 %) respondentů nosí stejné spodní prádlo, které nosí do postele i do práce během dne. Většina žen starších 55 let to dělá. A téměř čtvrtina žen (24 %) uvedla, že si po cvičení nemění spodní prádlo. Většinou se jedná o ženy mladší 25 let.

Podprsenky se obvykle perou po dvou až třech nošeních

Průzkum však zjistil, že každá třetí žena nosí podprsenku déle, než je doporučeno, přičemž nejvyšší podíl je mezi ženami ve věku 35-44 let (38 %).

Ačkoli neexistují žádná pravidla týkající se hygienických návyků, odborníci doporučují měnit spodní prádlo každý den a svlékat ho na noc.

Biochemik zabývající se péčí o pleť Eli Meckleman v reakci na výsledky výzkumu uvedl, že chápe přitažlivost omezení špinavého prádla nošením stejného spodního prádla po dobu delší než jeden den.

Zdravotní rizika infekcí, podráždění, abnormálního výtoku a různých kožních vyrážek však ženy nutí dvakrát si rozmyslet, než začnou nosit stejné spodní prádlo po několik dní, radí.

Meckleman varuje, že ti, kteří si lehají ve spodním prádle, potenciálně zvyšují riziko vaginitidy a bakteriální vaginózy.

U těch, které si krátce po cvičení nevyměnily a nevypraly spodní prádlo, se podle ní výrazně zvýšilo riziko nepříjemného tělesného zápachu a možného propuknutí nebo narušení vaginální flóry.

Možné problémy v intimní oblasti

Plísňové infekce způsobené šířením plísně candida jsou jedním z nejčastějších důsledků nedostatečné hygieny. Tato houba žije přirozeně ve střevech a v malém množství ve vagíně. Přibližně u 75 % žen se během života může objevit kandidóza a někdy i bolestivá vyrážka kolem vulvy způsobená plísňovou infekcí.

Tomu lze předejít tím, že budete vždy nosit bavlněné spodní prádlo a v noci spát ve volném oblečení, protože bakterie mají rády teplé a vlhké prostředí.

Bakteriální vaginóza je však infekce, která obvykle způsobuje silný rybí zápach.

Jednou z příčin je špatná hygiena - i když příliš voňavé mýdlo nebo pěna do koupele mohou narušit rovnováhu bakterií v pochvě.

Předchozí výzkum ukázal, že podobný podíl mužů, 22 %, si nemění spodní prádlo každý den.

Výzkum společnosti OnBuy, kterého se zúčastnilo téměř 2 800 lidí, zjistil, že uživatelé, kteří nosí spodní prádlo několik dní po sobě, si k němu přičichnou jen proto, aby zjistili, zda není příliš špinavé na to, aby si ho mohli znovu obléknout.

Hygiena

Dr. Nicola Cosgraveová, odbornice na péči o pokožku z Natura Emporium, říká, že na našich genitáliích se přirozeně vyskytují bakterie, které naštěstí zůstávají v normě, pokud používáme správné hygienické přípravky, správné spodní prádlo a denně se myjeme, zejména po pocení.

Bakterie se samozřejmě šíří i během dne. Pokud si denně neměníme spodní prádlo, začnou se v něm hromadit bakterie jako Escherichia coli, stafylokoky, streptokoky a mnohé další, které jsou při zachování normální hladiny zcela normální a prospěšné," vysvětluje.

Jakmile se však v teplém a vlhkém prostředí rozrostou, začnou se nekontrolovatelně množit, dodává britský deník The Sun.

Podle něj mohou být následky tak jednoduché, jako je zápach, vyrážka, nadměrné svědění, plísňové infekce, infekce močových cest a potenciálně život ohrožující stafylokokové infekce.