Internet válcuje nový trik, jak rychle rozmrazit čelní sklo: Žádná škrabka, ani speciální směs na led

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Tyto dny, kdy nad naším územím vládne "paní zima", má každý z nás stejný problém. Každé ráno vstanete, umyjete se, obléknete, nasnídáte (pokud to stíháte) a jdete do práce. No vtom zjistíte, že přes noc opět mrzlo, auta kolem jsou pokryty bělobou a vaše auto není výjimkou.

Čelní sklo namrzlé a vám nezbývá, než vytáhnout si škrabku a pustit se do práce. Existuje však i jiný způsob, kterým můžete zimu přelstít - vše, co potřebujete je igelitka a vlažná voda. 

Slaná voda

Pokud jsou teploty pouze kolem nuly, postačí vám obyčejná teplá voda. Jinak však mrzne, když jsou teploty nižší a je méně než -10 ° C. Tehdy můžete přidat do nádoby s vodou čajovou lžičku obyčejné kuchyňské soli. Směs pak vylijte na sklo a použijte stěrače.

Voda s nemrznoucí směsí

Podobně jako sůl může fungovat i nemrznoucí směs. Když udeří tuhé mrazy, můžete využít kombinaci teplé vody a nemrznoucí směsi v poměru 5: 2. Směs pomůže urychlit tání ledu na skle.

Voda s octem

Na rozmrazení skla můžete použít směs octa s vodou v poměru 3: 1 . Praktické pro vás bude, když si směs připravíte do nádoby se sprejem, a když ji nastříkáte na sklo, brzy se zbavíte ledu či námrazy. 

Video návod

Voda s alkoholem

Osvědčeným receptem je smíchání vody s čistým lihem. Okamžitě zahřeje skla auta a bez problémů jejich rozmrazí. Vodu s lihem potřebujete smíchat v poměru 1: 2.

Zakryté sklo

Lepší než rychle tát zamrzlé skla je prevence. Možná se vám to na pohled nebude líbit, ale při velkých mrazech je prvořadá funkčnost řešení. Pokud zakryjete sklo kartonem, starou dekou nebo fólií, vyhnete se zbytečnému stresu , když budete rychle potřebovat rozmrazit skla a ušetříte si i práci.