Hasič vysvětlil, proč je důležité na noc zavírat dveře do dětského pokoje. Vůbec jsem netušila, že to dělám špatně

0
(0)

Dalibor , 08. 07. 2024

Ve snaze chránit své děti před nebezpečím je někdy paradoxně ohrožujeme ještě více. Mnozí rodiče nechávají dveře do dětského pokoje na noc otevřené, aby slyšeli, kdyby se něco dělo, nebo si to děti přejí. Jeden britský hasič však vysvětlil, proč byste to nikdy neměli dělat.

Jde hlavně o bezpečnost

Je těžké přesvědčit malé děti, aby spaly se zavřenými dveřmi do svého pokoje. Často prosí, aby byly dveře alespoň mírně pootevřené. Tento problém řeší i požárník, který často mluví o požární bezpečnosti na školách a vždy dětem vysvětluje, jak důležité je spát se zavřenými dveřmi.

Důležité varování pro rodiče

Na stránce svého požárního oddělení na Facebooku zveřejnil tento hasič důležité varování pro rodiče. Nedávno hasil požár v obytné budově v New Fairfield. Naštěstí členové rodiny a domácí zvířata nebyla v ohrožení. K příspěvku připojil dvě fotografie z akce, které jasně ukazují, proč je důležité mít dveře do pokoje zavřené.

Fotografie z akce

Na jedné fotografii můžete vidět ohořelé dveře do dětského pokoje, na druhé stejné dveře, jen z vnitřní strany, která prakticky neobhořela.

Druhé téměř neohořelé dveře

"Tyto fotky jasně znázorňují, proč je důležité, aby byly dveře do pokoje zavřené. Na fotkách jsou ohořelé dveře do dětského pokoje. I když byly z vnější strany zcela poškozené, tím, že byly zavřené, chránily pokoj a vše, co bylo uvnitř," vysvětlil hasič.

Zavřené dveře mohou zachránit život

Během požáru naštěstí v místnosti nikdo nebyl. Pokud by tam někdo byl, zavřené dveře by mohly zachránit život. Příspěvek z požární stanice se stal virálním, shromáždil tisíce komentářů a sdílení. Mnozí uživatelé sociálních sítí přiznali, že netušili o výhodě zavřených dveří.

Závěr

Zavřené dveře do pokoje mohou v případě požáru chránit nejen majetek, ale především životy vašich blízkých. Pamatujte na tuto jednoduchou, ale velmi důležitou radu, která může mít zásadní význam pro bezpečnost vaší rodiny.