Důkazem vysoké inteligence je zapomínání. Vědci odhalili důležité souvislosti!

0
(0)

Dalibor , 10. 07. 2024

Perfektní paměť usnadňuje člověku život, a to zejména při studiu. Každý z nás nenávidí pocit neschopnosti vzpomenout si, co se předtím naučili - naše paměť se občas ztrácí - zapomínáme na důležité svátky, události, nepamatujeme si příjmení, například nakupujeme a zapomínáme si na nákup nejdůležitějších věcí.

Paměť

Podle odborníků, zapomínání není pro člověka až tak děsivé!

Samozřejmě tento jev neznamená pokročilé stadium Alzheimerovy choroby, mluvíme o přirozeném procesu mozku, který z nás dělá... moudřejší!

To je závěr, k němuž dospěli výzkumníci z časopisu Neuron Journal. Studie odborných profesorů na univerzitě v Torontu ukázaly, že vysoká inteligence nemá nic společného s vysokou inteligencí!

Kromě toho, zapomenout na malé věci a detaily je nesmírně důležité pro náš mozek.

Mozek

Podle některých odborníků funguje mozek efektivněji, když odhodí maličkosti a zaměří se na události ze širší perspektivy.

Hippocampus zodpovědný za paměť si vybírá to, co stojí za to si pamatovat a na co nestojí za ztrátu naší energie.

Například mozek si nepamatuje jméno osoby, která nás jednou zradila. Je důležité, abychom si okamžitě uvědomili, že je nebezpečná osoba, a musíme být opatrní.

Lidský mozek se moc neliší od toho zvířecího

V tomto případě se lidský mozek neliší moc od toho zvířecího - jeho hlavním úkolem je udržet bezpečnost a přežít.

Důležité informace

Kromě toho musí mozek rozhodnout, co je důležité a co může chybět, protože pokud si vzpomeneme na detaily, nemůžeme činit rozhodnutí a dívat se na problémy z širší perspektivy.