Domácí návod jak na bezbolestné odstranění fribromu bradaviček a jiných kožních výrůstků

0
(0)

Dalibor , 23. 09. 2022

Fibromy a bradavice jsou spontánně vznikající výrůstky kůže. Jde v podstatě o nezhoubné nádory vytvořené z pojivové tkáně. Vypadají jako malé uzliny a velikostí se liší od 1 mm až po 1 cm.

Obvykle mívají totéž zbarvení jako okolní kůže, ale někdy mohou být i světlejší. Nejsou nebezpečné, avšak když je jich příliš mnoho, stává se z nich kosmetický a estetický problém.

Na kterých místech a proč se tvoří fibromy a bradavice

Nejčastěji se tyto kožní výrůstky tvoří na krku, v podpaží, na koleně, prsu, na břiše, případně kolem očí a na očních víčkách.

Ačkoli toto jsou jejich nejobvyklejší místa výskytu, vytvořit se mohou takříkajíc na kterékoliv části těla. Obvykle tam, kde se pokožka ohýbá nebo častěji tře.

Dá se říci, že téměř každý člověk má alespoň jeden takový kožní útvar. Nejde tedy o nic mimořádného. U některých lidí se nejednou vyskytují stovky takových výrůstků.

Někdy se fibromy mohou zapálit či dokonce krvácet nebo zvětšovat. Jejich počet a velikost se zvyšuje postupně s přibývajícím věkem.

Ačkoliv přesný mechanismus jejich vzniku není úplně jasný, za hlavní příčinu se považují tukové depozity a také působení některých druhů virů.

Jak se dělá klasické odstranění bradavic a fibromů

Jejich odstraňování dělají obvykle dermatologové pomocí tekutého dusíku, laseru nebo chirurgicky.

Uvedené procedury se provádějí obvykle během zimních měsíců, kdy je menší výskyt slunečního záření a pocení.

Po jejich odstranění se na ošetřované místo často aplikuje lokálně antibiotikum, aby se předešlo infekcím.

Také je vhodné se během 5 dní vyhýbat zvýšené fyzické námaze, aby se omezilo pocení a fyzická stimulace ošetřeného místa na pokožce.

Odstranění bradavic a fibromů se často musí opakovat, protože se mohou po klasických lékařských procedurách znovu objevit.

Jak podomácku odstranit bradavice a fibromy

V našem dnešním článku vám prozradíme jeden velmi jednoduchý a účinný způsob, jak odstranit bradavice, fibromy a jiné podobné kožní výrůstky.

Jediná věc, kterou budete k tomu potřebovat, je jablečný ocet. Pokud takový neseženete, postačí i běžný klasický ocet.

Postupujte následovně:

1. Místo, kde máte bradavici nebo fibrom, nejprve omyjte mýdlem a vodou a následně usušte ručníkem.

2. Nyní namočte do octa malý kousek vaty, přiložte ji na bradavici nebo fibrom a připevněte leukoplastí. Vata ať je jen tak velká jako bradavice. Snažte se, aby ocet příliš nezasahoval do okolní pokožky.

3. Nechte to působit několik desítek minut. Uvedený postup zopakujte 2krát za den a dělejte to, dokud bradavice neodpadne.

Jaký průběh očekávat a na co si dát pozor

Bradavice, respektive fibrom nejprve začne tmavnout, pak vyschne a nakonec odpadne.

Pokud po odpadnutí zůstane na pokožce jizvička (v závislosti na velikosti odpadlého kožního výrůstku), dané místo ošetřete gelem z Aloe Vera.

Pokud výrůstek nezasahoval příliš hluboko do kůže, jizva by měla zcela zmizet.

Při aplikaci octa, jak jsme již uvedli, si dávejte pozor na to, aby nezasahoval pokožku mimo výrůstek – mohl by ji totiž podráždit.

Aplikaci octa ukončete, když kožní výrůstek uschne. Také jej neodtrhujte násilím, ale nechte ho, ať odpadne sám.