Dlouho jsem přemýšlela nad tím, proč si lidi kousají nehty. Důvod je šokující!

0
(0)

Dalibor , 24. 06. 2024

Lidé obvykle říkají, že kousání nehtů je známkou nervozity nebo rozpaků.

Nedávné studie však ukazují, že důvod je zcela odlišný

Podle studie zveřejněné v časopise Journal of Behavioral Therapy and Experimental Psychiatry může být kousání nehtů známkou perfekcionismu. Dr. Kieron O’Connor říká:

„Věříme, že jednotlivci s touto posedlostí mohou být perfekcionisté - to znamená, že nejsou schopni relaxovat nebo jednat normálním tempem.“ Výsledkem je, že jsou náchylní k frustraci, netrpělivosti a zklamání, když nedosáhnou svého zamýšleného cíle. "

Výsledkem je, že si lidé kousající nehty vůbec nepokoušejí uklidnit nervy

Vědci studovali 48 lidí, z nichž polovina byla náchylná k dotěrnému chování namířenému na jejich těla. Účastníci byli požádáni, aby vyplnili vhodně navržený dotazník, který by zkoumal úroveň jejich organizace a mechanismy emoční kontroly.

Kousnutí nehtů bylo klasifikováno jako organizační perfekcionisté. Byli to lidé s tendencí dělat podrobné plány a workoholismus. Kousání nehtů a další podobné chování je způsob, jak se zbavit své energie. Kousání nehtů se může zdát neškodné, ale dlouhodobé účinky jsou velmi nepříjemné. Tento zvyk může vést k rozvoji jakýchkoli infekcí, oslabení zubů a dokonce k deformaci nehtové ploténky.

Tyto hrozby spolu s rozšířením tohoto jevu dělají kousání nehtů velmi zajímavým problémem pro psychoterapeuty po celém světě.

Kousáte si nehty, ale jste perfekcionista?

  • Myslíte si „všechno nebo nic“. Vidíte svět jako černobílý.
  • Jste na sebe přísní.
  • Jste nervózní, když nedosáhnete svého cíle.
  • I když uspějete, nejste se sebou spokojeni.
  • Nejste schopni zahájit nové podnikání až do „dokonalého okamžiku“.