Cvičení určené na krční páteř podle Bubnovského. Cviky, které skutečně fungují

4.7
(84)

Tomáš , 11. 07. 2019

Tragické jsou bolesti krční páteře a . Problémy se zhoršují s věkem. Tyto bolesti mohou trápit jak ženy, tak i muže. S rostoucím věkem se tyto bolesti objevují častěji a jejich intenzita roste. Časem vás může bolest omezovat v pohybu. Máme proto pro vás skvělé cviky od Bubnovského, které vám od bolesti uleví. 

Krční páteř

Mnoho lidí vsadilo na cviky krční páteře. Pokud se ocitnete v situaci, kdy vás přepadne bolest krční páteře, dejte šanci těmto cvikům, které jsou snadné a zaberou jen chvilku, ale dokážou vám perfektně pomoci. 

Cviky na bolest krční páteře

Před zahájením cviků, si třete krk abyste ho zahřáli. Klidně si nahřejte polštářek a ten na krk přiložte, aby se svalstvo příjemně prohřálo. Zvýšíte tím krevní oběh a cvičení půjde snadněji a bude efektivnější. 
K těmto cvikům se ideálně posaďte, protože je zde velké riziko, že se vám lehce zatočí hlava. 
Udržujte pravidelné hluboké dýchání. 

Metronom

Metronomové cvičení je prováděno postupným naklápěním hlavy na jednu stranu a na druhou poté. Je nezbytné, abyste se narovnali v zádech a zůstali v každé situaci po dobu 10 sekund vždy v pozici. Opakujte cvik na každou stranu alespoň 5x.

Pohled vzhůru

Při této činnosti nakloňte hlavu dozadu a jemně ji odkloňte ze strany na stranu. Opakujte na každé straně alespoň 5x.

Fakír

Tato aktivita je pojmenována fakír a provádí se zvednutím paží nahoru a pokrčením loktů, dlaně jsou spojené nad hlavou. V tomto bodě otočíte hlavu doprava a doleva, spolehlivě několikrát na každou stranu. 

Jaro

Tento cvik provedete tak, že nakloníte hlavu dopředu na hrudník a poté se nakloníte dozadu. Vždy cvik opakujte 5x.