Co vám gynekolog nikdy neřekne: Odvar, který ničí mikroby, bakterie a nepříjemný zápach

0
(0)

Dalibor , 19. 06. 2024

Dříve nebo později je jakákoli žena nucena jít k lékaři s příznaky, o kterých se stydí mluvit. Zarudnutí, svědění genitálií, otok sliznice, bolest v podbřišku...

Vaginitida je zánět vaginální sliznice vyvolaný patogenními bakteriemi nebo houbami

Podle statistik tím trpí každá třetí žena v plodném věku. Abychom pochopili příčinu vaginitidy, je důležité si uvědomit, že ve vagině žije mnoho různých mikroorganismů (prospěšných a patogenních). Jejich rovnováha závisí na věku ženy, jejím životním stylu, funkci vaječníků.

Alkalické prostředí v pochvě může vyvolat gynekologická onemocnění

Tyto faktory ovlivňují obsah glykogenu ve stěnách pochvy, který při přeměně na kyselinu mléčnou v dostatečně vysoké koncentraci (pH 4 - 4,5) neumožňuje šíření škodlivých bakterií.

Poradenství, které nabízíme, zní divně, ale právě to doporučují někteří gynekologové ženám, které se skutečně zajímají o ochranu zdraví žen!

Používání antibiotik k léčbě vaginitidy může problém zhoršit spuštěním šíření plísňové infekce. Chemické látky mohou způsobit jak alergické reakce, tak nadměrnou suchost.

Současně existují přírodní léky pro normalizaci mikroflóry ženských pohlavních orgánů a eliminaci nežádoucích projevů vaginitidy. Důležité: před zahájením jakékoli léčby byste měli nejprve podstoupit testy a zjistit, který patogen chorobu vyvolal (bakteriální nebo plísňový).

Odpradávna pomáhá heřmánkový odvar ženám udržovat zdraví

2 lžíce suchých květů heřmánku zalijte 1 litru vody, přiveďte k varu a nechte vařit 5-10 minut. Provádějte oplachování a sprchování s přihlédnutím k závažnosti onemocnění. Po normalizaci mikroflóry nelze heřmánek použít.

Abyste zabránili vzniku vaginálních infekcí, konzumujte dostatečné množství fermentovaných mléčných výrobků, používejte prádlo vyrobené z přírodních tkanin, používejte jemné výrobky obsahující kyselinu mléčnou pro intimní hygienu.

Důležité

Vyzvěte partnera, aby se před pohlavním stykem vypláchl, aby se minimalizoval vstup cizích bakterií do pochvy.

Postarejte se o křehké zdraví svých přátel: sdílejte s nimi tento článek!