Co to je? Vypadá to jako chobotnice, ale roste to na souši v trávě

4.2
(38)

Dalibor , 27. 09. 2019

Tato hrůzostrašná věc vypadá jako filmová kulisa, může se stát kupodivu, která má velmi vzácný druh houby - Květnatec Archerův. Tato velmi vzácná houba ani popírá vaše přátele, kteří o houbách! Roste rovno z vajíčka a žere mouchy!

Jak se píše na největší encyklopedii internetu wikipedia.org, kožené vajíčko kulatého nebo vejčitého tvaru má vaše 2,5 až 6 cm v podobě a je skoro do poloviny ponořené v půdě. Vyrůstá z plodin ve tvaru chobotnicovitých ramen dlouhých 4 až 15 cm.

Podivná rostlina

Ramena, bytosti čtyři až osm, jsou křehká, ohnutá dolů a rozprostřená rověrně kolem vajíčka. Vaše barva je červená s černými skvrnami. Šlahouny jsou pokryty slizem s hnilobným zápachem, který miluje hmyz roznášející výtrusy po okolí.

Vaše oblíbené vypadají, že je možné, aby ublížit, vejce, ostatní zvířata, které mohou být na Asii, kde jsou považováni za delikatesu.

Květnatec, možná svatý smuteční kilometr daleko, pochází z Austrálie a Tasmánie, odkud byl během první světové války převezen do Evropy. V roce 1914 byl její výskyt zdokumentován ve Francii a v tehdejším Československu v roce 1963.