Co se ukrývá v banánu? Toto všechno tělu dodáte a díky tomu zhubnete

0
(0)

Tomáš , 18. 06. 2024

Protáhlé a žluté ovoce zvané banány. Všichni je známe z obchoděu a často je nakupujeme. Banány patří k nejoblíbenějšímu ovoci na světě. Banány rostou obalené slupkou, což je druh hygienického povlaku, který je chrání před nečistotami a hrozícími parazity. Výhodou je, že na rozdíl od jiných plodů je jejich slupka jednoduše odstraněna ručně, bez potřeby nástroje. Banány ale také patří k těm zcela nejzdravějším plodům světa. 

Banány

Banány obsahují skutečně velmi velké množství různých zdravých látek. Liší se hlavně vysokým obsahem vitaminu B6, ale obsahují také vitamin C, B1. B2, E nebo kyselinu listovou. Kromě vitamínů obsahují také velmi důležité minerály, zejména draslík, hořčík a fosfor. Dále banán obsahuje mnoho vláknin, která pdoporuje správné trávení.

Štíhlá linie, zdravé srdce i trávení

Vzhledem ke svému složení se banány obvykle doporučují lidem trpícím srdečními nebo kardiovaskulárními chorobami. Studie ukazují, že strava bohatá na draslík a chudá na sodík má preventivní účinek na vysoký krevní tlak, srdeční arytmie,rakovinu nebo mozkovou mrtvici. Vitamin B spolu s hořčíkem zpomalují aterosklerózu a chrání dotyčného před infarktem. Díky banánům také vaše tělo dokáže vyloučit kyselinu močovou.
Vláknina obsažena v banánech je dokonalou pomocí pro správnou funkci trávení v těle.

Banány jsou dokonalou potravinou i pro lidi trpící cukrovkou.

Dobře zralé banány se nejlépe konzumují čerstvé. Dejte si pozor na nezralé banány, protože obsahují velké množství škrobu, který je pro tělo obtížné strávit. Konzumace velkého množství nezralých banánů může způsobit velmi nepříjemné nadýmání.

Koktejl na spalování tuků v těle

Banány neobsahují téměř žádný tuk, ale mohou způsobit, že naše tělo spálí své vlastní zásoby tuku. Pokud nechcete jíst banány čerstvé, můžete je zahrnout do nejrlznějších smoothie koktejlů.

Potřebujete

  • 1 banán
  • 1 pomeranč
  • 1 hrnek jogurtu řeckého typu
  • 1 lžíce kokosového oleje
  • 1 lřičky lněných semínek
  • suchá syrovátka

Postup

Všechny ingredience vložte do mixéru a vymixujte do jemného smoothie. Dle potřeby můžete přidat vodu.