Člověk brzy odejde, pokud se mu poslední dny dějí tyto situace

0
(0)

Dalibor , 27. 06. 2024

Před odchodem lidé vidí stejný sen, říkají vědci

Studie amerických lékařů po dobu 10 let ukazuje, že i tři týdny před odchodem začínají mít lidé podivné vize – stejné sny.

Živé sny

Při sledování umírajících pacientů, kterých se během této doby nashromáždilo více než 13 tisíc, odborníci zjistili, že 88 % lidí v předvečer jejich odchodu má neuvěřitelně živé sny, píše Popular Mechanics.

Komunikace se zesnulými příbuznými

Podle pacientů ve 72 % případů ve snu komunikovali se zesnulými příbuznými a přáteli a prožívali vřelé pocity. 59 % pacientů v posledních snech si balilo kufry nebo kupovalo letenky – obecně šli na poslední cestu. Někteří už byli ve vlaku nebo v letadle a někdy vedle nich našli i dávno mrtvé příbuzné, se kterými radostně komunikovali.

Vidění přátel ve snech

29 % pacientů také vidělo své příbuzné a přátele ve snu, ale výhradně naživu. Nakonec 28 % pozorovalo ve svých snech různé vzpomínky z uplynulého života – určité události, které zanechaly příjemný dojem.

Mrtví domácí mazlíčci

Výjimkou byly umírající děti: nejčastěji se jim zdálo o zemřelých mazlíčcích, které poznali. Dospělí také snili, ale jejich malí pacienti si nemohli vzpomenout. Tajemné sny začínají asi 10-11 týdnů před odchodem a během 3 týdnů se jejich frekvence rychle zvýšila a sny se staly jasnějšími.

Dříve odborníci z americké univerzity v Rice pojmenovali příčinu předčasného odchodu.